"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
За минулий рік Фонд національного добробуту зменшився з 9 до 5 млрд рублів
Протягом минулого року Мінфін рф витратив практично половину ліквідних ресурсів Фонду національного добробуту - 4 млрд рублів. Так, в основному джерелі фінансових резервів "на чорний день" залишилося 5 млрд з 9 млрд рублів. Цьому сприяли непередбачуваний курс рубля та західні санкції.
Також російське Міністерство фінансів у 2023-му витратило значну кількість коштів на військові потреби. Разом з цим відомство розпродавало ліквідні активи для покриття дефіциту бюджету. Про це йдеться у матеріалі російського видання Meduza.
Так, Фонд національного добробуту, який раніше мав назву Стабілізаційний фонд, був створений з метою зменшення залежності російської економіки від коливань цін на сировину. Проте після повномасштабного вторгнення рф в Україну та введення санкцій, що стосувалися російської нафти, включаючи цінові обмеження та обмеження на постачання сировини на Захід, виникла значна волатильність цін, а також менш передбачуваний курс рубля, пишуть журналісти.
Протягом першої половини 2023-го російська нафта торгувалася зі знижкою. А курс рубля залишався відносно стійким, що призвело до невикористання необхідних обсягів, і валюту з Фонду національного добробуту розпродавали. Однак влітку ціни на нафту зросли, рубль ослабшав, тому російська влада вирішила поповнити фонд.
Водночас Міністерство фінансів рф витратило значні кошти на військові потреби. Це призвело до зростання видатків на "Національну оборону" та "Національну безпеку" росії на 60% порівняно з 2021 роком. Як наслідок, бюджетні витрати перевищили законодавчі норми на три трильйони рублів, досягнувши рівня 32 трильйони рублів, що вище за прогнози. Через це виник бюджетний дефіцит.
Російська влада протягом року розміщувала федеральні облігації та запроваджувала нові податки, а також отримала додаткові надходження від нафтогазового сектору, які перевищили очікування. Однак цього виявилося недостатньо, і в грудні Мінфін рф продав з Фонду національного добробуту півмільярда євро, 115 мільярдів юанів та 232 тонни золота. За це отримав 2,9 трильйона рублів для покриття дефіциту - максимально допустиму суму на 2023 рік. В результаті ліквідна частина Фонду національного добробуту зменшилася до п'яти трильйонів рублів, хоча на початку року становила майже дев'ять трильйонів рублів, йдеться у публікації.
Нагадаємо, в січні НАЗК внесло американську франшизу ресторанів швидкого харчування Subway до переліку міжнародних спонсорів війни. Ресторани компанїї продовжують працювати на ринку рф та сплачують сотні тисяч доларів податків до бюджету держави-агресора. Також корпорація не виступала із засудженням повномасштабної війни рф проти України.
Тим часом стало відомо, що Apple на початку року сплатила 1,2 млрд рублів (близько 13,5 млн доларів) штрафу через претензії антимонопольної служби рф. Водночас відомо, що американська технологічна корпорація вийшла з ринку росії після початку повномасштабного вторгнення рф до України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.