Протягом усього 2022 року літаки бізнесменів, наближених до Кремля, безперешкодно літали Європою
Попри санкції Євросоюзу, літаки бізнесменів із найближчого оточення російського диктатора володимира путіна продовжують безперешкодно подорожувати не лише Європою, але й цілим світом.
Журналісти видання "Українська правда" з'ясували, що літаки не лише не арештовані, але й не мають жодних обмежень на польоти.
Приміром, літак російського мільярдера, колишнього глави групи "Сінара" та ТМК Дмитра Пумпянського, який перебуває під міжнародними санкціями, продовжує вільно літати по усій Європі.
За даними УП, літак Пумпянського, "як і більшість врятованих джетів російських еліт", здійснив переліт із Москви у Дубаї 28 лютого 2022 року — за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення росії до України.
Наступні три місяці літак перебував у Дубаї, після чого перемістився у Лондон, де простояв ще протягом п'яти місяців. Після цього літак Пумпянського перемістився на острів Гернсі, де, як припускають журналісти, його перереєстрували з метою приховати справжнього власника. Після перельоту до США наприкінці жовтня 2022 року літак почав активно літати між країнами Європи. УП вважає, що літак Пумпянського зараз здається в оренду.
Інший літак, який, як стверджує видання, належить колишньому голові "Роснафти" Едуарду Худайнатову, і який також перебуває під санкціями, вилетів з Москви до Гельсінкі 21 лютого 2022 року. Через дев'ять місяців літак перебазувався у швейцарське місто Базель, де провів ще чотири місяці поспіль.
За даними журналістів, у Швейцарії літак могли перереєструвати. У березні 2023 року повітряне судно здійснило переліт до Ніцци, після чого почало регулярно літати по всій Європі.
Крім того, журналісти встановили, що літак російського мільйонера Рустема Терегулова також вільно переміщується Європою. 12 лютого 2022 року цей літак вилетів із Москви до Риги, де він перебував протягом дев'яти місяців.
За даними видання, у березні 2022 року літак Терегулова виставили на продаж, але чи його продали, не уточнюється. Приблизно у цей час борт перереєстрували. У листопаді 2022 року літак відлетів у Базель, після чого почав регулярно літати Європою. УП пише, що зараз повітряне судно здається в оренду.
23 травня ЄС офіційно затвердив 11 пакет санкцій проти росії. Він спрямований на боротьбу з обходом раніше запроваджених обмежень. Нові обмеження блокують діяльність компаній та третіх країн, що допомагали росії продовжувати міжнародну діяльність під санкціями.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що ЄС закликав Китай натиснути на росію, щоб та вивела свої війська з України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.