Хвилина милоти: полярники «Академіка Вернадського» показали, як «спілкуються» новонароджені пінгвінятка

Біля станції вже понад 200 маленьких пінгвінів

Хвилина милоти: полярники «Академіка Вернадського» показали, як «спілкуються» новонароджені пінгвінятка
Новонароджені пінгвінятка

На початку грудня на острові Галіндез в Антарктиді, де знаходиться українська станція «Академік Вернадський», з'явилися перші субантарктичні пінгвінятка. На кінець місяця полярники нарахували вже понад 250 дитинчат та показали, як вони пищать. Відповідне відео опублікували в Національному антарктичному науковому центрі.

Стосовно дорослих пінгвінів, то їх на острові десь 2,7 тисячі. Однак не всі пари відкладали яйця: молоді субантарктичні пінгвіни до утворення "родин" мають період "гри в стосунки". Вони імітують шлюбні відносини, але пташенят не заводять.

"А вже перевіривши часом "стосунки" та накопичивши калорії, мають справжній шлюбний сезон, з відкладанням яєць та народженням пінгвінят. Потому вони намагаються зберегти пару на все життя, хоча розлучення в них, на жаль, теж трапляються", - кажуть науковці.

Субантарктичні пінгвіни – це найпоширеніший вид пінгвінів на острові Галіндез. Перший місяць малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потім дитинчата почнуть об'єднуватися в ясла, щоб уже і мама, і татусь могли одночасно ходити за крилем в океан. Також десь за місяць відбудеться процес линьки: сірий пушок пташенят зміниться на звичне чорно-біле пір'я.

До слова, спостереження за циклом життя та динамікою пінгвінів – один з важливих етапів роботи українських біологів. Отримана інформація дозволяє зрозуміти, як зміна клімату впливає на антарктичних тварин і як вони на це реагують. Зокрема, саме через потепління «теплолюбні» субантарктичні пінгвіни «захоплюють» острів і займають на ньому нові позиції. Наприклад, в сезоні 2021 року вони створили на острові нову, третю субколонію, яка зберігалася й у сезоні 2022-го.

Станція «Академік Вернадський»

Це — єдина українська антарктична станція. Розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює постійно і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне призначення станції — проведення наукових досліджень в Антарктиді. Для виконання цієї задачі підпорядкували всю життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру.

Заснована в 1947 році як британська станція «Фарадей», у 1954 її перенесли на острів Галіндез. У лютому 1996 року Британія передала її Україні, станцію тоді перейменували на честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Під час передачі Україна сплатила за неї символічну ціну в один фунт стерлінгів.

Нагадаємо, полярники станції «Академік Вернадський» для вивчення іоносфери встановили спеціальні антени. Також Інформатор писав, для чого полярники їздять на сусідні острови

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube