Російські військові продовжують мобілізацію особового складу з порушенням правил найму
Майже цілий жовтень від Кадирова не було гучних заяв, аж раптом чеченський лідер висловив своє невдоволення військовими зусиллями росії в України й закликав до "сильніших" відповідей. Критикувати хід війни, Міністерство оборони та військових взявся й Пригожин, чиї найманці нібито воюють краще від інших. В росії скликали координаційну раду й провели соціологічне опитування — про це детальніше читайте в матеріалі від Інформатор.
Санкції, мобілізація та війна в Україні — не привід для змін: 47% росіян вважають, що живуть в країні, де як заявляють з телебачення "усе йде за планом". 25 жовтня російська незалежна соціологічна організація «Левада» оприлюднила результати опитування, які показали, що загалом в росії "потерь нет". 13% громадян повністю підтримують політику кремля, про незначні зміни задумувалися 36%, ледве не половина, а точніше 47% за рішучі зміни, 11% хочуть змінити владу і 10 — бажають, щоб в Україні закінчилася війна і росія почала переговори.
За налаштуванням людей, в той же день, 25 жовтня, президент рф володимир путін скликав координаційну раду. На ній мер Москви Сергій Собянін заявив, що зміни все ж потрібні. Ті зміни, що мають на меті введення додаткових безпекових заходів в прикордонних областях. За даними Інституту вивчення війни, такі заяви можуть свідчить про те, що Кремль має намір використовувати нещодавні укази про оголошення воєнного стану, щоб полегшити мобілізацію та військові зусилля в рф.
А покращувати є що, бо як заявляє чеченський лідер Рамзан Кадиров військових потуг з боку рф недостатньо. Якби не намагався путін заспокоїти свою повоєнну спільноту, невдоволені настрої серед силовиків нікуди не діваються. Кадиров вимагає сильніших відповідей росії, щоб "стерти українські міста з землі".
Заяви Кадирова підтримав і помічник секретаря Ради Безпеки Росії Олексій Павлов, який заявив, що метою війни в Україні має бути «повна десатанізація». На думку Павлова, українцями керують "фанатики", які прагнуть відмовитися від цінностей російської православної церкви, ісламу та юдаїзму. На що Кадиров заявив, що війна проти України тепер є джихадом проти українського «сатанізму».
Довідково: Джихад, або джигад (араб. جهاد — зусилля) — боротьба за те, що є для мусульманина найблагороднішою і найвищою метою.
На думку аналітиків, подібні заяви це лише спосіб маніпуляції релігійними меншинами у ЗС росії. Раніше ISW повідомляли, що нещодавні розколи між військовослужбовцями-мусульманами та немусульманами спричинили спалахи насильства в російських лавах.
Розколи між військовослужбовцями з різних релігійних спільнот — це лише верхівка айсберга, оскільки справжні проблеми путіна можуть бути в інформаційному просторі. За який нині активно взявся фінансист Wagner Group Євгеній Пригожин.
Вплив Пригожина в інформаційному просторі проявляється через позитивне зображення сил Вагнера, дарма що вони не змогли досягти значних успіхів у районі Бахмута. Хоча на думку командира 100-200 метрів вдень — це норма сучасної війни.
"Сили «Вагнера» страждають від тих самих проблем із постачанням і якістю військ, за які Пригожин критикує російське МО за те, що вони дозволили виникнути в російських збройних силах", — стверджують аналітики.
Пригожин, наприклад, заперечував, що бачив відео, на якому війська Вагнера скаржаться на нестачу їжі та припасів. А в Головному управлінні військової розвідки України зазначили, що новобранці «Вагнера» хворіють на серйозні інфекційні захворювання, такі як ВІЛ та гепатит С. Проте сам же Пригожин, продовжує, використовувати все більше платформ для набуття влади, збирати підписників і навіть залучив RiaFan до просування мобілізації для в’язнів серед російської аудиторії.
"The Washington Post з посиланням на дані розвідки США повідомила, що Пригожин у приватній розмові різко розкритикував Міністерство оборони росії. Звинуватив його у великій залежності від сил Вагнера, хоча сам не спромігся фінансувати угруповання чи надати йому всі необхідні ресурси. Критику російських Збройних сил Пригожин відразу заперечив, однак The Washington Post — у виправдання не вірять", — додали в ISW.
Тісна взаємодія Пригожина зі ЗМІ та онлайн-спільнотою дозволяє йому реагувати на будь-яку критику чи несприятливі наративи в режимі реального часу, на відміну від російського Міноборони чи Кремля. Відтак фінансист здатний формувати наратив у медіапросторі, про погане військове російське командування й надалі, відволікаючи увагу від своїх сил. На думку Інститут, в Пригожина вдасться зберегти перевагу, навіть якщо його сили не просуватимуть вперед.
Нагадаємо, 21 жовтня підписав указ про створення "координаційної ради" при уряді РФ з питань удосконалення федерального координування воєнного часу, це може значити, що війна триватиме ще довго.
25 жовтня росія повторила свої звинувачення про те, що Україна планує створити й використати радіоактивну "брудну бомбу". Це питання підняли на закритому засіданні Радбезу ООН. Там же речник Кремля Дмитро Пєсков, заявив що позиція висміювання подібних заяв з боку західних країн є неприйнятною з огляду на серйозність безпеки.