Про обстріли українських міст та про росіян, що почали вбивати один одного - Інститут вивчення війни

Читать на русском

Всередині росії неспокійно, мобілізовані почали вбивати один одного

Читать на русском
Про обстріли українських міст та про росіян, що почали вбивати один одного - Інститут вивчення війни

Всередині росії неспокійно, мобілізовані почали вбивати один одного

Замість досягнень на полі бою — психологічний терор. 17 жовтня росіяни знову обстріляли житлові квартали та об'єкти критичної інфраструктури українців. Під ракетами опинився Київ, Запоріжжя та район Вінницької, Сумської, Дніпропетровської області. Детальніше про те, як минув попередній бойовий день розповість Інформатор. 

9 ракетних та 39 авіаударів — під вогнем 25 населених пунктів. Серед них – Київ, Запоріжжя; Козача Лопань та Стрілеча Харківської області; Красногорівка, Терни, Соледар та Мар'їнка Донецької області, Білогірка Херсонської області; а також інші населені пункти Вінницької, Дніпропетровської, Миколаївської та Сумської областей. росіяни запустили 43 безпілотники з півдня України, однак як зазначив речник ВПС України Юрій Ігнат, 37 іранських Shahed-136 знищили українські війська. Останні п'ять — поцілили у Шевченківський район Києва, приліт зафіксували в будівлі "Укренерго". 

Як пише Інститут вивчення війни, удари російських безпілотників по житлових районах Києва свідчать про те, що російські сили віддають перевагу психологічному терору, бо не мають переваг на полі бою.  Відтак, американський військовий аналітик Бретт Фрідман, методом математичних розрахунків, зазначив, що один Shahed-136 може нести десь 88 фунтів вибухівки, що означає, що один дрон може нести цілих три снаряди вибухівки. На думку Фрідмана, ті 5 іранських безпілотників, які вдарили по Києву, за шкодою, можуть зрівнятися з 15 артилерійськими снарядами, випущеними по дуже великій території. Такі удари можуть завдати великої шкоди цивільній інфраструктурі, вбити та поранити багато людей, не створюючи значущих військових ефектів. Й цей терор росія зупиняти не планує. Ба більше, аналітики, посилаючись на видання The Washington Post вважають, що росія продовжує співпрацю з Іраном, щоб компенсувати свій все більш виснажений ракетний арсенал. 

"The Washington Post вважають, що Іран, ймовірно, поставить росії додаткові ракети, включно з балістичними ракетами малої дальності Fateh-110 і Zolfaghar, на додаток до безпілотників Shahed-136, Mohajer-6 і Arash-2. Однак речник МЗС Ірану Насер Канаані 17 жовтня заявив, що Іран не надав зброї «жодній зі сторін», дарма що численні повідомлення російських, іранських, українських і західних джерел про протилежне", — зазначають в ISW.

Міжусобиці всередині росії

15 жовтня в Бєлгородській області на полігоні щойно мобілізовані росіяни застрелили один одного. Військовослужбовці з Дагестану, Азербайджану та Адигеї поскаржилися своєму командиру, що війна в Україні — це не їхня війна, на що командир відповів, що вони ведуть «священну війну». Це спричинило бійку між військовослужбовцями-мусульманами та немусульманами. Тоді російські джерела стверджували, що троє мобілізованих таджицьких військовослужбовців відкрили вогонь на полігоні, убивши командира, контрактників і мобілізованих. В російському інформаційному просторі миттєво відреагували на інцидент расистською риторикою на адресу центральних азійців і закликали запровадити в Росії візовий режим. 

Однак велика частина кампанії Кремля зосереджена саме на чітких етнічних ознаках, з регіонів, де проживають етнічні меншини путін здебільшого й створив свої збройні сили. Ця тенденція продовжилася й після того, як путін оголосив про часткову мобілізацію. В мережі інцидент зі стріляниною на Білгородському полігоні, прокоментували, так: "у Росії триває «тиха громадянська війна» через тривалу неспроможність російського уряду обмежити міграцію, ймовірно, з країн Центральної Азії".

І справа не лише в цьому, оскільки неефективність традиційних російських військових інститутів та суспільні проблеми, які можуть опосередковано підірвати правління Кремля все частіше засуджують в медійному середовищі. Відтак, фінансист групи Вагнера Євгеній Пригожин похизувався чи то засудив, що всю техніку для своїх військ купує самостійно. В мережі з'явилися кадри, на яких бійці 126-ї окремої гвардійської бригади берегової оборони Чорноморського флоту дякують «Вагнеру» за надану їм військову техніку. Пригожин хоче звернути увагу на націоналістичне коло путіна, яке давно закликало олігархів фінансувати постачання збройних сил, вимагало прозорості щодо того, що насправді відбувається на фронті, і критикувало російські вищі військові установи за їхні невдачі. на передовій. Хоча Пригожин прямо не виступає проти чи критики путіна, його зростаюча популярність у націоналістичній спільноті може підірвати привабливість путіна. Поява дискусій про громадянську війну в Росії може ще більше порушити наративи Кремля про національну, етнічну та релігійну єдність усередині Росії.

Нагадаю, 17 жовтня, повітряне командування "Центр" повідомило про знищення ще 8 іранських дронів-камікадзе "Shahed-136". Того ж дня російський військовий літак, заповнений вибухівкою, впав на житловий багатоквартирний будинок в місті Єйськ в Краснодарському краї. У будинку мешкало щонайменше 600 людей.  Є загиблі. 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.