Щоб хоч якось прикрити свій відхід і не дати українським силам переслідувати російські сили вглиб Херсонської області, росія може спробувати підірвати дамбу на Каховській ГЕС. Звичайно ж, в атаці на дамбу, окупанти майже напевно звинуватять Україні. Однак підривати дамбу, яка може затопити 80 українських міст і звільнити сотні тисяч людей, пошкодивши й без того незначне електропостачання, в Україні не має жодного матеріального інтересу. А от для росії інтерес очевидний — прикрити вояк, що відступають і розширити річку Дніпро, яку українським військам потрібно буде перетнути, щоб продовжити контрнаступ.
Підрив дамби може призвести до переривання водопостачання більшої частини півдня України та створить серйозний ризик для Запорізької атомної електростанції. Про це попередив президент України Володимир Зеленський. ЗАЕС використовує воду з Каховського водосховища для охолодження об'єктів. Але росіянам потрібна Херсонщина не за воду, а через можливість зберегти чи створити буферну зону, яка дозволить захистити Крим і не дасть українським військам потрапити в зону дії артилерії півострова. Щоб уникнути маніпуляцій в Інституті вивченні війни вже підготували "превентивний удар" на випадок, якщо росіяни все ж наважаться підірвати дамбу й звинуватити в цьому Україну:
"Будь-які заяви про те, що російські війська не будуть підривати дамбу через побоювання щодо водопостачання Криму — маячня й абсурд. З 2014 року, коли росія незаконно вдерлася й анексувала півострів, Крим вижив й без доступу до каналу, що витікає з Дніпра. Тож очевидно, що російські війська намагатимуться утримати схід Херсонщини не за воду, а для того, щоб створити буферну зону, яка дозволить захистити Крим і не дасть українським військам потрапити в зону дії артилерії півострова", — підсумували аналітики.
путін хоче продовжити війну — Кремль висуває умови.
Виведення військ з Херсону, підготовка до прориву дамби, підготовка до додаткової мобілізації та призову – все це демонструє, що президент рф не шукає відступів у найближчій перспективі. Навпаки, створює умови для покращення боєздатності росії й навіть підписав указ про створення «координаційної ради» при уряді для «посилення координації федеральних органів виконавчої влади та органів виконавчої влади суб’єктів федерації» органи» під час війни в Україні.
За словами проросійських лідерів думок, створення цієї ради назріло ще навесні 2022 року, Вона б мала запобігти проблемами росії з логістикою та постачанням. До обов'язків ради входить координація федеральних і регіональних органів влади щодо забезпечення потреб російського війська, розв'язання питань військового постачання, формування планів постачання війська; визначення обсягу і напрямків державного бюджету Російської Федерації на підтримку військ; та створення робочих груп з окремих питань.
В Інституті вважають, що створення координаційної ради є продовженням декларації Путіна про стандарти готовності до воєнного стану від 19 жовтня, які Кремль прагне використати для розширення повноважень російського уряду як способу подальшого переходу Росії на воєнний стан. А це якраз той крок, який путіну не потрібно робити, якщо він прагне завершити війну найближчим часом або шукає певного відступу чи паузи.
Натомість створення цього нового координаційного органу створює й умови для високого рівня мобілізації російської держави, економіки та суспільства для продовження високоінтенсивних звичайних військових операцій у доступному для огляду майбутньому. Путін продовжує демонструвати свою готовність заплатити високу ціну внутрішнього невдоволення, щоб досягти військового вирішення війни, яку він ініціював на своїх умовах, демонструючи своїми діями помітну незацікавленість у будь-яких серйозних поступках або переговорах про припинення вогню, які могли б привести до стійкого миру.
Нагадаємо, У РНБО вже пояснили, що буде, якщо окупанти наважаться підірвати Каховську ГЕС. Росіяни виносять це питання на порядок денний, як обов'язкову річ. Крім того, такий пункт є в тих перемовинах, які країна-агресорка хотіла проводити.