З 1 серпня лікарі почали виписувати електронні рецепти на антибіотики. Зокрема, така можливість стала доступною і для фахівців спеціалізованої медичної допомоги – на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зазначається, що при наданні спеціалізованої медичної допомоги (як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару) виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, а отже – відповідає за процес лікування пацієнта. У такому випадку скерування пацієнта до сімейного лікаря для виписки е-рецепта є недоцільним.
Що важливо знати про виписку рецептів на антибіотики
- У разі, якщо лікар, не має технічної можливості виписати електронний рецепт (заклад не підключений до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ), відсутній функціонал у медичній інформаційній системі (МІС), лікар має виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1.
- Довідка або паперовий бланк мають обовʼязково бути засвідчені особистим підписом та печаткою лікаря.
- Якщо пацієнт знаходиться на лікуванні у стаціонарі, медичний заклад за умовами співпраці з НСЗУ повинен забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, які визначені Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Для призначення та застосування таких лікарських засобів виписувати рецепт пацієнту не потрібно. Ці ліки гарантовано мають надаватися пацієнтам безкоштовно.
- У разі виняткових ситуацій, якщо пацієнт для лікування у стаціонарі потребує антибіотик, не передбачений Нацпереліком та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, лікар зможе виписати йому рецепт. Зауважимо, що у такому випадку для виписки рецепта на антибіотики в стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЕСОЗ. Якщо лікар випише рецепт на ліки, які мають надаватися в стаціонарі безкоштовно – це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ.
- Якщо лікар здійснює виписку зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, лікар стаціонару повинен виписати рецепт, щоб пацієнт у той же день міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.
Нагадаємо, українці можуть безкоштовно отримати психіатричну допомогу під час війни. Крім того, в Україні пройти гастроскопію можна безкоштовно.
Також Інформатор писав, до яких лікарів можна потрапити без направлення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.