Очільник Міноборони США Піт Гегсет візьме участь у черговій зустрічі Рамштайн у Брюсселі онлайн. Його дистанційна присутність відображає нову стратегію Вашингтона - менше фокусу на Європі, більше на стримуванні Китаю в Азії
Міністр оборони США Піт Гегсет приєднається до наступної зустрічі Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн"). Однак він зробить це дистанційно. Попри спекуляції останніх тижнів про можливу неучасть глави Пентагону, він таки братиме участь - хоча й не фізично в Брюсселі.
Про це повідомляє Defense News. Попередні два тижні американські посадовці сумнівалися, що Гегсет взагалі буде присутній на зустрічі. Між тим, попередній раунд зустрічей, що відбувся у лютому, ознаменувався вперше в історії "Рамштайну" тим, що головував не американський представник, а делегат від Великої Британії. Хоча тоді Гегсет був фізично присутній у Брюсселі.
Тоді ж США фактично закликали європейських союзників більше покладатися на власні сили в питаннях оборони. Натякали на поступове зменшення ролі Вашингтона в безпеці регіону.
Наступне засідання заплановане на п’ятницю, 11 квітня, у Брюсселі - під спільним головуванням Британії та Німеччини. За словами президента Володимира Зеленського, серед ключових тем - зміцнення протиповітряного захисту України та погодження нових військових пакетів допомоги. Крім того, вже сьогодні, 10 квітня, в столиці Бельгії відбудеться окрема зустріч "коаліції охочих", де сторони говоритимуть про можливість розміщення іноземного контингенту на українській території.
Попереднє засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбулося 12 лютого в Брюсселі й мало стратегічне значення для майбутньої військової підтримки України. Серед головних тем - забезпечення стабільного постачання озброєння у 2025 році, прискорення передачі систем ППО, авіації, боєприпасів, а також створення спільних оборонних виробництв за участі європейських партнерів. Міністр оборони України Рустем Умєров тоді наголошував на необхідності синхронізованої та своєчасної допомоги від союзників.
На тлі зустрічі точилися суперечки щодо реальних обсягів американської підтримки: Дональд Трамп озвучив цифру в $350 мільярдів, тоді як Пентагон наполягає - фактична сума значно менша і становить $183 мільярди. Коментар у Пентагоні з цього приводу був лаконічним: "Запитайте у пана Трампа".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.