Пакет допомоги буде відрізнятися від сенатського і включатиме кілька вимог республіканців
Спікер Палати представників США Майк Джонсон, який раніше раніше затягував виділення військової допомоги Україні та Ізраїлю, веде переговори з Білим домом перед майбутнім голосуванням з цього питання. 12 квітня він також планує зустрітися з експрезидентом Трампом, щоб заручитися його підтримкою. Пакет допомоги Україні відрізнятиметься від версії Сенату, і включатиме низку вимог республіканців.
Про це заявив лідер республіканців у Палаті представників Стів Скаліс, повідомляє Associated Press. За його словами, Джонсон обговорював з офіційними особами Білого дому пакет, який буде відрізнятися від затвердженого Сенатом, щодо зовнішньої безпеки на 95 млрд доларів і включатиме кілька вимог республіканців.
"Домовленості не було досягнуто. Очевидно, що угода має бути досягнута не лише з Білим домом, але й з нашими власними членами", — зазначив Скаліс.
Зазначається, що Джонсон протягом кількох місяців відкладав надання допомоги, яка мала б забезпечити вкрай необхідні боєприпаси та зброю для Києва. Спікер намагається знайти відповідний час для просування пакету, який несе для нього політичні ризики.
Також Джонсон планує 12 квітня зустрітися із Трампом, щоб заручитися його підтримкою — або принаймні утримати його від відкритої опозиції до пакета допомоги. Зазначається, що Спікер Палати представників останніми тижнями консультувався з колишнім президентом США щодо фінансування України.
У питанні підтримки України республіканці розділились. Два кандидати в президенти також зайняли різні позиції щодо ролі США у світі. Президент США Джо Байден неодноразово критикував республіканців за те, що вони не допомагають Україні, заявляючи, що вони виконують вказівки президента Росії Володимира Путіна та завдають шкоди безпеці США. Тим часом Дональд Трамп, імовірний кандидат від Республіканської партії, заявив, що буде вести переговори про припинення конфлікту. Трамп намагається підштовхнути США до більш ізоляціоністської позиції.
Джо Байден ще у жовтні минулого року висунув ініціативу про надання Україні допомоги у розмірі 61 млрд доларів. Після цього його мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити. Спочатку республіканець наполягав на тому, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом він заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України. Однак він, на відміну від документа, схваленого Сенатом, пропонує надавати Києву гроші у вигляді кредиту.
Нагадаємо, нещодавно Зеленський припустив, якими жахливими можуть бути наслідки, якщо США не нададуть Україні новий пакет допомоги. За словами глави держави, буде багато жертв і багато втрат. Він пояснив, що ми не маємо достатньо систем ППО, щоб захиститися від російських ракет і безпілотників. Перед цим Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон під час візиту до США спробував переконати експрезидента Дональда Трампа дозволити Конгресу США надати Україні військову допомогу в розмірі 60 мільярдів доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.