Глава МЗС Латвії пояснив, чи може Україна стати членом НАТО з окупованим Донбасом і Кримом

Читать на русском

Дипломат вважає, що Україна не має територіальних суперечок, а є російська окупація

Читать на русском

Дипломат вважає, що Україна не має територіальних суперечок, а є російська окупація

Україна може стати членом Північноатлантичного альянсу, незважаючи на окупацію Російською Федерацією частини Донецької і Луганської областей, а також Криму. Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс зазначив, що у Києва немає територіальних суперечок.

Про це дипломат розповів в інтерв'ю ТСН, передає Інформатор.

"Повертаючись до 1995 року, НАТО випустило Дослідження з питань розширення (Study on NATO Enlargement). Багато людей забули, що, наприклад, Латвія до 2007 року мала невирішене прикордонне питання з Росією. У 1945 році Росія забрала частину нашої території і заявила, що це частина РСФСР. Естонія також мала схожу ситуацію з частиною їхньої території. Коли ми почали приєднання до НАТО і ЄС, обидві організації сказали, що вони можуть прийняти виключно членів без територіальних суперечок. ми і наші естонські друзі підписали договір про кордон, який ратифікували парламенти Латвії і Росії. Договір Естонії все ще в процесі ратифікації", - нагадав Рінкевічс.

На його думку, ситуація у Грузії та України зовсім інша, тому що Південна Осетія, Абхазія і Крим окуповані збройними силами Російської Федерації.

"Південна Осетія і Абхазія декларували так звану" незалежність ". Ніхто, крім Росії і ще, мабуть, декількох країн, цього не визнали. Крим - це трохи інша історія. Ми визнаємо Україну в її міжнародно визнаних кордонах, що означає, що ми визнаємо Крим частиною України. Тому ми думаємо, що немає ніякого територіального спору між Україною та Росією, або між Грузією і Росією", - зазначив міністр.

Крім того, він упевнений, що питання окупованих територій буде використовувати російська пропаганда, коли наблизитися вступ України до НАТО.

Як раніше повідомляв Інформатор, президент Володимир Зеленський в річницю НАТО нагадав про ПДЧ для України.Зараз Україна має статус партнера НАТО з розширеними можливостями.

Також головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що за останні роки Збройні сили України стали справжнім щитом Європи.Вступ України до НАТО, за його словами, посилить Північноатлантичний Альянс.

У свою чергу в Росії заявили, що вступ України до НАТО призвів би до масштабної ескалації на південному сході країни.

Пізніше в Польщі вказали, що РФ навмисно намагається зірвати надання Україні ПДЧ для НАТО

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.