Одні особливо чуйні до навіювання, а інших загіпнотизувати важче або й взагалі неможливо.
Давно відомим є той факт, що далеко не кожна людина піддається гіпнозу. Вчені вирішили зрозуміти, від чого залежить ця вибірковість. Щоб з'ясувати, як це працює, дослідники зафіксували активність мозку групи добровольців під час гіпнозу. В результаті виявили ключові відмінності різних людей, які навіюванню різною мірою.
Дослід включав 75 учасників, які попередньо працювали з анкетами. Тільки після цього вчені відібрали 40 із них для подальшої участі в екперименті. Його провели за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ). Вчені проаналізували нейронну активність мозку піддослідних учасників під час спроб загіпнотизувати їх, йдеться в публікації Iflscience.
"Гіпнотичний досвід має багатошарову нейронну основу, однак нам вдалося встановити один сталий фактор", - пояснили дослідники.
Причина того, чи піддається людина гіпнозу та як глибоко на неї можна вплинути криється в нейронній активності. Люди, схильні довіряти незнайомцям, виявились більше сприйнятливими до гіпнозу.
Показання ЕЕГ складаються з двох частин, відомих як періодичний і аперіодичний показники. Цілком ймовірно, що відмінності в базових сигналах впливають на "розумову поглиненість, відчуття розслаблення та підготовку до гіпнотичної реакції". На думку дослідників, схильність до гіпнозу більше виражена у людей, яких загалом легше обдурити.
Особливо в експерименті те, що закономірності, які визначають сприйнятливість до гіпнозу, були виявлені в період до гіпнотичної індукції, а не після.
"Схильність до гіпнотичного навіювання відображається в нейронних особливостях незалежно від гіпнотичної процедури. Це відкриття перегукується з гіпотезою про те, що сприйнятливість до гіпнозу є невід’ємною психологічною рисою, яка схиляє людей до навіювання", - пояснили автори дослідження.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.