Вища рада правосуддя відмовилася захищати суддю Циктіча, на якого тиснув Гетманцев

Вища рада правосуддя не захищатиме суддю Циктіча від втручання голови податкового комітету Ради Гетманцева, бо не знайшла для цього підстав

Гетманцев
Заяву судді Циктіча про тиск з боку Гетманцева відхилила ВРП

Вища рада правосуддя відмовилася стати на захист судді Шевченківського районного суду Києва Віталія Циктіча, на якого тиснув та втручався у діяльність суду голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев. ВРП вирішила, що немає підстав для захисту Циктіча. Його заяву відхилили одноголосно.

Про це на засіданні 23 липня повідомив голова ВРП Григорій Усик. За його словами, ВРП не знайшла фактів, що несуть загрозу незалежності суддів та авторитету правосуддя.

"До ВРП надійшли повідомлення… судді Шевченківського районного суду міста Києва Циктіча Віталія Михайловича… про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя… за результатами перевірки повідомлень членами ВРП, а саме… Усиком Григорієм Івановичем за повідомленням… судді Шевченківського районного суду міста Києва Циктіча… не встановлено фактів втручання у їхню діяльність як суддів, а також дій, що несуть загрозу незалежності суддів та авторитету правосуддя, про що складені відповідні висновки", - заявив Усик.

ВРП підтримала вказані висновки одноголосно - 14 із 14 членів орану проголосували "за". Варто зазначити, що голосування було пакетним і стосувалося заяв про тиск одразу 10 суддів.

Тиск на Віталія Циктіча: що відбувається

Нещодавно Гетманцев написав пост про те, що БЕБ зупинило виробництво ТОВ Оріон Тобакко нелегального тютюну, вирізавши обладнання. Прокурор подав до Шевченківського районного суду Києва клопотання про накладення на обладнання арешту. Однак судове засідання під головуванням судді Циткіча не відбувається. І, як стверджує Гетманцев, з невідомих причин. Нардеп також дозволив собі публічні зневажливі вислови, які принижують суддю Циткіча, і закликав інших людей поширювати таку інформацію.

Правозахисники тут же відреагували на допис Гетманцева й дали йому оцінку. Зокрема, правозахисник Едуард Багіров вважає, що така поведінка народного депутата є неприпустимою. У коментарі виданню УНН він сказав, що суддів в Україні призначають довічно, натомість депутати - люди тимчасові. І публічна зневага, ще й заклик до цього інших - це не що інше, як тиск на суддю.

Попередньою перевіркою по справі щодо тиску на суддю Шевченківського районного суду Києва Віталія Циктіча з боку голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева зайнявся голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик. Григорія Усика обрали на посаду голови ВРП 11 січня 2023 року. Раніше в інтерв’ю він наголошував на великому значенні забезпечення доступу людей до правосуддя. За його словами, здійснення розгляду справ має відбуватися відкрито і прозоро, а також має бути належне обґрунтування і мотивування судового рішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube