Данило Гетманцев розмістив у Telegram знущальний пост на адресу судді Віталія Циткіча, який розглядає справу про незаконне виробництво тютюну - правозахисники кажуть, що це відвертий булінг, тиск на суд та порушення Кримінального кодексу України
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев встряг у черговий скандал. Він дозволив собі публічні зневажливі вислови, які принижують суддю Шевченківського районного суду Києва Віталія Циткіча, який займається справою про незаконне виробництво тютюнових виробів в Україні. Правоохоронці розкритикували Гетманцева, зазначивши, що він перетнув не лише межу етики, а й Кримінального кодексу України.
Почалося все з того, що у своєму каналі у Telegram Гетманцев написав пост про те, що БЕБ зупинив виробництво ТОВ Оріон Тобакко нелегального тютюну, вирізавши обладнання. тютюнового акцизу у армії. Прокурор подав до Шевченківського районного суду Києва клопотання про накладення на обладнання арешту. Однак судове засідання під головуванням судді Циткіча не відбувається. І, як стверджує Гетманцев, з невідомих причин.
"Додам, що цим же судом в минулому обладнання неодноразово поверталося власнику, аби він без перешкод продовжив злочин. Переконаний, що на цей раз відкладення зумовлено тим, що вельмишановний суддя глибоко і уважно вивчає всю довгу кримінальну долю знаряддя злочину, аби винести неупереджене та справедливе рішення не на користь нелегальній тютюновій промисловості, а врешті-решт на користь законності. Давайте підтримаємо суддю Циткіча у його не легкому щоденному відстоюванні честі високого звання судді, та зробивши його відомим як беззастережного борця з організованою злочинністю, допоможемо йому цю честь відстояти!" - написав він.
Наприкінці поста Гетманцев закликав інших людей поширювати цю інформацію. І зробив це доволі принизливо й цинічно щодо представника Феміди.
"Перепости, шери, благословіння, дифірамби, гімни, оди, акафісти і навіть написи на парканах на честь судді Циткіча всіляко вітаються!" - написав Гетманцев.
Правозахисники тут же відреагували на графоманство Гетманцева й дали йому оцінку. Зокрема, правозахисник Едуард Багіров вважає, що така поведінка народного депутата є неприпустимою. У коментарі виданню УНН він сказав, що суддів в Україні призначають довічно, натомість депутати - люди тимчасові. І публічна зневага, ще й заклик до цього інших - це не що інше, як тиск на суддю.
"Останні 30 років громадяни України, які мають тимчасову владу, як то депутати ВР, міністри, представники влади, вони публічно роблять такі заяви, аби отримати певну мету. Прямі погрози, якісь образи, це неприпустимо. Тому що в Україні ми маємо побудувати судову владу, яка не тільки незалежна та недоторкана, як депутати ВР, яких торкатися не можна, не можна ображати будь-яким чином, чи в очі казати, чи писати пости в соцмережах. Не можна висловлювати свою думку особисту щодо дій або бездіяльності суддів, якщо ти маєш тимчасовий мандат влади. Підкреслюю – тимчасовий мандат влади. Попри те, що в дописі Гетманцева я не побачив прямого тиску на суддю чи погроз, у пості голова податкового комітету Ради знущався над суддею, він ображав суддю і це також можна вважати відносним тиском на суддю", - вважає Багіров.
Правозахисник наголосив, що не можна ображати, лякати, погрожувати суддям. І Гетманцев за це рано чи пізно понесе відповідальність.
"Я Гетманцева попередні заяви, дії або бездіяльність вивчив добре і знаю, що коли він не буде депутатом ВР він отримає великий строк позбавлення волі за свою діяльність, але це інша справа", - зазначив Багіров.
Водночас президент Всеукраїнської асоціації суддів у відставці Денис Невʼядомський наголосив, що такими закликами Гетманцев порушує Кримінальний кодекс України. Адже він прямо закликає до втручання в діяльність суду і порушує презумпцію невинуватості.
Інший адвокат, Дмитро Касьяненко, упевнений, що пост Гетманцева може бути розцінений як тиск на суддю та вплив на його рішення. А юрист Сергій Лисенко каже, що Гетманцев через соцмережі намагається впливати на суд, формуючи через громадську думку. По суті, він перебирає на себе роль судді й заявляє, що тут законно, а що ні у справ про нелегальний тютюн. Однак, цим займається Циткіс, тому нема чого Гетманцеву братися не за свою справу.
Гетманцева віддавна пов'язують з певними бізнес-колами, причетними до тіньового тютюнового бізнесу і кажуть, що він має у цій сфері певний інтерес. Вочевидь, Віталй Циткіч не дуже хоче з цим рахуватися, за що й отримав на свою адресу зневажливі вислови. Днями Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №11090 про підвищення акцизного податку на тютюнові вироби. Його ініціатором є Гетманцев. За законом, акцизи на тютюнові вироби поступово стануть європейськими за розміром, адже їх відв'язали від гривні й прив'язали до гривні. Деякі депутати та експерти стверджують, цей закон ще більше зажене у тінь сферу виробництва й реалізації сигарет в Україні, а Гетманцеву дорікають лобіюванням інтересів великих бізнес-груп й виробників нагрівальних засобів для куріння.
Не так давно Данило Гетманцев ошелешив українців постами у Tekegram про те, що його тішить рекордне зростання долара, який перетнув позначку у понад 40 гривень за офіційним курсом НБУ. Також він знайшов плюси у тому, що в Україні здорожчало пальне.
Нагадаємо, стало відомо, що Гетманцев відправив сина Івана навчатися в Англію за 1,25 мільйона гривень на рік і відмовчується про військовий облік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.