Попередня перевірка здійснюється перед тим, як справа потрапить на розгляд усіх членів Вищої ради правосуддя
Стало відомо, хто здійснить попередню перевірку по справі щодо тиску на суддю Шевченківського районного суду Києва Віталія Циктіча з боку голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева. Цим займеться голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик. Терміни наразі невідомі.
Про це повідомила пресслужба ВРП у коментарі видання “УНН”. Відомо, що попередня перевірка завжди здійснюється одним із членів ради перед тим, як справа потрапить на повний розгляд.
“За даними автоматизованої системи діловодства Вищої ради правосуддя встановлено, що 4 червня 2024 року до ВРП надійшло повідомлення судді Шевченківського районного суду міста Києва Циктіча Віталія Михайловича про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя, яке відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між членами ВРП від 4 червня 2024 року передане члену Вищої ради правосуддя Усику Г.І. для проведення перевірки”, – йдеться у повідомленні.
Відомо, що Григорія Усика обрали на посаду голови ВРП 11 січня 2023 року. Раніше в інтерв’ю він наголошував на великому значенні забезпечення доступу людей до правосуддя. За його словами, здійснення розгляду справ має відбуватися відкрито і прозоро, а також має бути належне обґрунтування і мотивування судового рішення.
Нещодавно Гетманцев написав пост про те, що БЕБ зупинило виробництво ТОВ Оріон Тобакко нелегального тютюну, вирізавши обладнання. Прокурор подав до Шевченківського районного суду Києва клопотання про накладення на обладнання арешту. Однак судове засідання під головуванням судді Циткіча не відбувається. І, як стверджує Гетманцев, з невідомих причин. Нардеп також дозволив собі публічні зневажливі вислови, які принижують суддю Циткіча, і закликав інших людей поширювати таку інформацію.
Правозахисники тут же відреагували на допис Гетманцева й дали йому оцінку. Зокрема, правозахисник Едуард Багіров вважає, що така поведінка народного депутата є неприпустимою. У коментарі виданню УНН він сказав, що суддів в Україні призначають довічно, натомість депутати - люди тимчасові. І публічна зневага, ще й заклик до цього інших - це не що інше, як тиск на суддю.
Нагадаємо, стало відомо, що Гетманцев відправив сина Івана навчатися в Англію за 1,25 мільйона гривень на рік і відмовчується про військовий облік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.