Напередодні кількість працівників-податківців скоротили на 15%, завдяки чому і відбулося підвищення
Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев пояснив підвищення окладів у працівників податкової служби результатом реформи податкового відомства. За його словами, кількість податківців спершу скоротили до 3300 осіб. Саме цей момент, а також диджиталізація і ризикоорієнтований підхід і дозволи збільшити їм посадові оклади.
За словами Гетьманцева, реформування податкової служби продовжиться. Нещодавні зміни не останні.
"Продовжуємо реформувати податкову службу. Відповідно до Національної стратегії доходів та впроваджуючи найкращі міжнародні практики, Кабінет Міністрів прийняв рішення скоротити чисельність податківців на 15% (3,3 тисячі осіб). Це стало можливим завдяки діджиталізації та запровадженню ризик-орієнтованого підходу до податкового контролю", - заявив Гетманцев.
Він пояснив, що коштом економії грошей, отриманої в результаті скорочення штату, було підвищено посадові оклади податківців. Гетманцев назвав це рішення правильним.
"Це абсолютно правильне рішення, яке заслуговує на підтримку," - додав Гетманцев.
Гетманцев також звернувся до податківців з важливим посланням після оголошення підвищення окладів. Він закликав їх працювати чесно і сумлінно.
"Друзі, попри війну держава знайшла можливість підвищити ваші зарплати. Навзаєм суспільство очікує від вас чесного, сумлінного та професійного виконання обов’язків, із розумінням, що і ваша заслужена зарплата, і її підвищення сплачуються з коштів платників податків", - підкреслив Гетманцев.
Він також висловив сподівання, що податкова служба зможе залучити талановиту молодь та демобілізованих ветеранів, зміцнюючи її склад.
Станом на зараз, Державна податкова служба України не має постійного голови, а виконувачем обов’язків є Тетяна Кірієнко. Вона задекларувала дохід за 2023 рік у розмірі 1 091 490 грн, що складає приблизно 91 тис. грн на місяць. Заступниця голови ДПС Наталія Калєніченко задекларувала дохід у розмірі 1 063 230 грн за 2023 рік, тобто близько 88,6 тис. грн на місяць.
Крім основного окладу, держслужбовці отримують різні надбавки.
Згідно з інформацією видання, оклад першого заступника голови ДПС збільшився з 31 740 грн до 63 480 грн, оклад директора департаменту – з 19 759 грн до 39 517 грн, а оклад заступника директора департаменту – з 15 765 грн до 31 530 грн.
Нардеп Данило Гетманцев нещодавно анонсував значне підвищення податків для українців. Зокрема, за його словами, піднімуть військовий збір, який громадяни України сплачують з 2014 року. Голова фінкомітету каже, що його пропозиції будуть "радикальними".
"Ми з вами неодноразово чули від міністра фінансів, міністра оборони інформацію про те, що в бюджеті є певне недофінансування військових видатків. Це недофінансування вимірюється сотнями мільярдів гривень. Це дуже великі гроші, які не можна закумулювати точковими рішеннями або, скажімо, за кошт детінізації навіть, бо ресурс від детінізації вже використовується. У нас вже є перевиконання бюджету, але цей ресурс не зіставний з тими потребами, які є. Яким чином покрити ці видатки, ми очікуємо позицію від Кабінету Міністрів", – сказав депутат.
Гетманцев додав, що ситуація є доволі серйозною. Тому потрібно підвищувати податки - і це підвищення буде "радикальним".
За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.
Підвищення ставки ПДВ на 1 відсотковий пункт дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів до бюджету. У разі підвищення ПДВ на 2 в. п. чи 3 в. п. доходи до бюджету можуть зрости на 70–80 млрд грн та 100–120 млрд грн відповідно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.