Геніально чи тупо: три дивакуватих кухонних лайфхаки порвали соцмережу - відео

Читать на русском

Щоб спростити собі життя на кухні, ми часто підглядаємо корисні поради в мережі.

Читать на русском
Лайфхак, корисні поради
Як смажити котлети, аби ті не пригоріли? А як скористатись тертушкою і не поранитись?

Щоб спростити собі життя на кухні, ми часто підглядаємо корисні поради в мережі.

Багато хто з нас не надто схильний проводити час на кухні, і добре, коли це робить хтось інший. Це зрозуміло, адже щоб готувати подобалось, треба знати купу усього, а ще вміти вправно користуватись кухонним начинням. Щоб спростити собі життя, ми часто підглядаємо лайфхаки в мережі. От тільки, як зрозуміти чи всі з них - робочі. Інформатор розповість які з них працюють, а які, може і ні.

Інформатор навчить вас НЕ бути безпорадними на кухні!
Інформатор навчить вас НЕ бути безпорадними на кухні!

Лайфхак перший: як скористатись тертушкою без травм 

Тертушка - прилад загрозливий. Певні, не тільки в нас виходило чикнути пальця об її гострі зубці. Такий досвід надовго, якщо не на завжди відбиває охоту працювати з тертушкою в майбутньому. Водночас купа салатів та інших страв потребують обробки продуктів (овочів, фруктів, сирів тощо) саме на тертушці. Ми покажемо, як можна безпечно натерти, наприклад, моркву.

Помийте та почистіть ваш овоч. Далі розріжте його навпіл так, щоб зріз був пласким. Прикладіть до нього багатогранну тертушку, тією стороною, що має найбільші виступи. Притисніть так, щоб зубці тертушки увійшли в м'якоть овоча. Іншими словами, нахроміть його на одну зі сторін тертушки. Підніміть і переконайтесь, що він там тримається.

А тепер візьміть іншу пласку тертушку, покладіть її на миску чи піалу, куди натиратимете ваш продукт, і починайте рухати поверх цього конструкту тертушкою з овочем, тримаючись збоку. Рухайте ритмічно і не надто швидко. Навіть якщо ваша морквина відпаде, пальці залишаться цілими. Просто нахроміть її знову і продовжуйте процедуру! В мережі коментатори висловили чимало схвальних відгуків щодо цього лайфхаку.

Однак, ми спробували проробити все це на власній кухні, і от що виявилось. Натерти моркву у такий спосіб вдасться лише до того моменту, поки зубчики однієї тертушки не почнуть скриготути об іншу. Частина овоча так і залишиться ненатертою, приколотою до тертушки з кількома сторонами. Не викидати ж його! Тож доведеться дотирати моркву руками, як зазвичай. 

Вердикт: сенсу мало, всеодно все доведеться робити у класичний спосіб.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ПОЛЕЗНЫЕ ХИТРОСТИ (@interior_and_decor)

Що пишуть в коментарях

  • А коли зуби обох терок зустрічаються, до салату додається інгредієнт у вигляді металевої стружки.
  • І тепер вам треба мити не одну тертушку, а одразу дві. Геніально.
  • Це придумали люди, яким немає чого робити - від неробства.
  • Накінець я перестану терти пальці разом з морквою!
  • Ви де були увесь цей час?

Лайфхак другий: як злити воду через друшляк, аби не збирати локшину по мийці

Зазвичай всі ставлять друшляк на дно раковини і зливають в нього окріп з локшини. Зробіть інакше: накрийте друшляком вашу каструлю, притисніть його до її країв, переверніть та зливайте. Вся локшина залишиться в каструлі, з чим ми вас і вітаємо!

В декого з коментаторів виникли сумніви, чи не випадуть макарони разом із друшляком в мийку, - для цього щосили тримайте друшляк притиснутим до края каструлі. При цьому важливо не обпектися. Дуршляк має бути з ручками збоку, власне, як і каструля! Це неодмінна умова. Інакше вам не вдасться вримати кількалітрову ємність з кропом перед собою, та ще й маніпулювати нею.  

Вердикт: плюс в тому (якщо ви маєте такий друшляк та точнісінько таку ж за діаметром каструлю), що ручки посуду співпадають, накладаються одне на одне, і це спрощує процедуру. Не випаде жодна макаронина. Мінус способу в тому, що треба спершу знайти такий посуд. Внакше нічого не вийде, а лайфхак перетворюється на загрозу отримання опіків!

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ПОЛЕЗНЫЕ ХИТРОСТИ (@interior_and_decor)

Що пишуть в коментарях

  • Зручніше зсипати їх у друшляк, щоб промити від крохмалю і залишити стікати, лайфхак повинен спрощувати, а не просто змінювати дію.
  • А якщо сито вислизне .... 😂 У першому варіанті можна нормально промити макарони і вони нікуди не подінуться. У другому способі лайфхак заради лайфхаку - зроблю не як у всіх. Ризик впустити і сито, і макарони полетять на всі боки.
  • Думаю, що невдалий варіант - коли макарошки в друшляку - вони продовжують стікати, а каструлю на вазі довго не триматимеш.
  • А ще його можна на пляжі від сонця носити, і голова провітрюватиметься 😂.
  • Промиваю і ллю трохи олії.

Лайфхак третій: як смажити котлети, щоб вони не пригорали

Покладіть на дно сковорідки пергаментний папір для запікання та наливайте олію прямо поверх нього. Смажте котлети прямо на ньому. Після того, як котлети будуть готові, заберіть їх на окрему тарілку, а пергамент зніміть за края так, аби олія не вилилась на сковорідку. Папір викидайте, а сковорідку витріть паперовим рушником. Це все. І сковорода чиста, і котлети, мовляв, смачнючі!

Однак, мережеві коментатори цей спосіб не просто поставили під сумнів, а відверто захейтили. Мовляв, олія ще більше розбризкується, а папір прилипає до котлет. "Не працює", - написали вони. 

Вердикт: способ - сумнівний. Судячи з дописів коментаторів, папір геть не блокує зону довкола сковороди від потрапляння туди гарячої рослинної олії. Края пергаменту також просякають олією, звідти жир може стікати й капати на плиту. Знімати пергамент теж не просто, аби не розлити його вміст на чи за сковорідку. Що ж стосується котлет, через пергамент вони взагалі можуть не просмажитись так, як це відбувається при прямому контакті фаршу з поверхнею пательні.  

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ПОЛЕЗНЫЕ ХИТРОСТИ (@interior_and_decor)

Що пишуть в коментарях

  • Якось я своєму колишньому налила борщ у тарілку, обтягнуту прозорим пакетом 🤣.
  • Щоб котлети не підгоряли я використовую цінну пораду моєї бабусі - я просто не смажаю котлети😂.
  • Не працює так, я пробувала 🙈 папір прилипає до котлет.
  • Обалдіти, аби сковорідка чистою лишалась. Ніхто ж не знає, на якій основі олійний папір, і якби знали, ... переробка нафти, фольга так само небезпечна з будь-якого боку 😮.
  • Може, просто нормальну сковорідку використати?

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.