Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Член ради НБУ Василь Фурман розповів про поточний стан економіки
У порівнянні з невоюючими країнами інфляція в Україні не така вже й висока. Попри попередні прогнози в 2023 році вона зменшиться. Але удари по енергетичній інфраструктурі можуть вплинути на це негативно. Від інфляції залежить купівельна спроможність українців. Її зможуть нівелювати тільки зростаючі зарплати. Про все це і курс валют розповів член ради НБУ Василь Фурман в прямому етері «Укрінформ».
Посадовець повідомив, що інфляція в Україні складає 27%. За його словами, це досить непоганий показник, адже в країнах Прибалтики її рівень – 20%, у Польщі – 17%. Фурман сподівається, що в наступному році інфляція почне зменшуватись – принаймні, за попереднім прогнозом НБУ, в січні вона мала знизитись на 2-3% і більше. Втім, ворог нищить енергетичну інфраструктуру, і це наносить шкоду економіці.
Також член ради НБУ висловив надію на те, що покриття видатків з державного бюджету здійсниться без монетизації Банку. Іншими словами – Нацбанку не доведеться додатково друкувати гривні для фінансування витрат. Хоча фахівець визнає, що для відновлення економіки потрібно значно більше, ніж запланована бюджетом фінансова допомога). Але монетизація НБУ може негативно вплинути на курс української гривні.
Є різні прогнози щодо інфляції. Очікується в межах 30%. Можливо, більше. Можливо, менше, але ці фактори впливають. Василь Фурман пригадав інфляцію і девальвацію 2014-2015 років. Сьогодні цього не спостерігається завдяки реформам, своєчасній фіксації курсу, досвіду банківської системи України і зовнішній фінансовій допомозі.
Купівельна спроможність зменшиться в залежності від того, якою буде інфляція. З іншого боку, вона нівелюється, якщо є зростання рівня зарплат. Сьогодні щодо рівня зростання заробітних плат важко дискутувати тому, що у НБУ немає чіткого розуміння, адже регулятор завжди апелює цифрами державних інституцій. Поки що вони не надавали поки що ніяких цифр.
В жовтні 2022 року НБУ прогнозував зниження інфляції в другому кварталі наступного року до 25%. Хоча в першому кварталі вона може сягнути рівня 30%. В практичному сенсі інфляція може спричинити зростання цін. Раніше ми писали про її прискорення і те, як зміняться ціни на продукти в 2023 році. Також читайте про макрофінансову допомогу для Україні від ЄС розміром в 18 мільярдів євро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.