Фільтри для акваріума та їх типи

Фільтр для акваріума необхідний для підтримки здорового середовища в акваріумі та забезпечення комфортних умов для риб та інших живих істот в акваріумі

Фільтри для акваріума
Фільтри для акваріума

Яке задоволення спостерігати за яскравими рибками, що плавають у кришталево-прозорій воді! Споглядання акваріуму заспокоює та покращує настрій, а новітні дослідження довели, що 15-20 хвилин милування рибками покращують сон, зміцнюють нервову систему і навіть сприяють нормалізації артеріального тиску. Щоб акваріум дарував радість, а не перетворився на джерело проблем, за ним треба доглядати. Фільтри для акваріума суттєво спростять прибирання, допоможуть підтримувати чистоту води та захистять підводних мешканців від багатьох хвороб. Купити фільтри для акваріума можна на сайті "Мастерзоо", тут представлені моделі відомих виробників Aquael, Tetra, Juwel, KW Zone та ін., а також комплектуючі до них.

Як працює фільтр

Фільтри для акваріума виконують різне очищення води: механічне, хімічне та біологічне. У продажі є моделі для повного комплексу очищення, а також фільтри, які проводять лише механічну або механічну та хімічну обробки. Що мається на увазі в кожному випадку і який саме фільтр знадобиться для вашого акваріума?

Найпростіші та бюджетні моделі фільтрують воду, очищаючи її від механічних забруднень: залишків корму, продуктів життєдіяльності підводних мешканців, шматочків водоростей та інших дрібних частинок. Вода проходить через кілька шарів губки із порами різного розміру. Губка затримує сміття, і вода повертається в чистий акваріум. Однак від шкідливих хімічних сполук та каламуті, викликаної розмноженням мікроорганізмів, такий фільтр не врятує.

Хімічна очистка передбачає усунення сполук азоту та фосфору, а також інших токсичних речовин, які потрапляють в акваріум з водою або утворюються в процесі життєдіяльності рибок, рослин, молюсків. Відсік фільтру заповнюється активованим вугіллям, цеолітом або спеціальною смолою, ряд виробників використовує вугільну губку. Завдяки комплексному фізичному та хімічному очищенню вода в акваріумі залишається прозорою довгий час.

Щоб уникнути розвитку патогенних мікроорганізмів та підтримувати біобаланс у водоймах з великою кількістю рослин, рекомендується використовувати фільтри з функцією біологічного очищення. У фільтр поміщаються кульки або кільця з кераміки або іншого пористого матеріалу, які швидко заселяються корисні бактерії і підтримують нормальне середовище у водоймі.

Фільтри для акваріума та їх типи 1

Який фільтр обрати – вибирайте самі з урахуванням того, скільки часу ви готові приділити догляду за водоймою, його розміром та бюджетом. У будь-якому випадку фільтр допоможе підтримувати чистоту води та гарне самопочуття акваріумних мешканців. Не забувайте, що фільтр також потребує догляду. Губки слід прополоскувати в проточній воді і очищати від сміття, що накопичилося. Вугільний фільтр періодично змінюйте, як зазначено в інструкції. Якщо ви не замінюватимете наповнювач регулярно, то він просто перестане виконувати свою функцію. Біологічний фільтр також потребує чищення, інакше корисні бактерії загинуть.

Фільтри для акваріума та їх типи 2

Види фільтрів

За способом розміщення в акваріумі фільтри поділяються на:

  • навісні;
  • внутрішній
  • зовнішні.

Навісні фільтри встановлюються на стінку акваріума. Вони компактні, легкі та не надто потужні, тому рекомендуються для маленьких водойм. Плюс такого фільтру: вода з нього зливається в акваріум у вигляді невеликого водоспаду, що мелодійно дзюрчить, а також насичує воду киснем. При використанні такого фільтру можна обійтись без компресора.

Внутрішні фільтри розташовуються в товщі води і використовуються в невеликих та середніх акваріумах. В асортименті зоомагазинів представлені моделі, що виконують один, два або три типи очищення води. Застосування зовнішнього фільтра виправдане під час очищення великого об'єму води. Це потужне обладнання, що відрізняється високою надійністю та простотою догляду. Для дуже великих водойм часто використовують два фільтри, які встановлюються в різних кінцях акваріума.

Зазвичай виробник вказує на який об’єм призначене устаткування, і навіть його продуктивність. В ідеалі фільтр повинен протягом години тричі прокачувати всю воду, тобто для ємності 100 л знадобиться обладнання з продуктивністю 300 л/год.

Як купити якісний фільтр для акваріума з гарантією

Заходьте в онлайн-каталог «Мастерзоо» і вибирайте фільтр з урахуванням розміру, форми та інших особливостей вашого акваріума. Кожен товар супроводжується описом, також наведено всі основні технічні характеристики. Якщо з'являться питання, телефонуйте з 9.00 до 19.00 за безкоштовним телефоном, і наші менеджери допоможуть вам зробити правильний вибір. Також у нас ви можете купити все необхідне для акваріума:

  • обладнання - лампи, кришки, компресори, нагрівачі та ін;
  • аксесуари для чищення та догляду;
  • декор;
  • засоби для води;
  • корм для рибок;
  • вітаміни та ін.

Залишити заявку на сайті ви можете у будь-який час, а також вибрати зручний спосіб оплати. На карти низки банків при покупці в зоомагазині "Мастерзоо" приходить кешбек. Дізнайтеся, які банки беруть участь в акції та як отримати гроші за покупки на нашому сайті. Доставка можлива на відділення «Нової пошти», кур'єром на будь-яку адресу в Україні, також ви можете забрати покупку з найближчого магазину «Мастерзоо».

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube