Фейкова мережа: у Facebook та Instagram видалено 1020 акаунтів, сторінки та групи, які підтримували українського екснардепа

Мережа була створена в Україні та націлена на українську та казахстанську аудиторії

Meta видалила фейкову українську мережу
Мережа мала близько 51 000 підписників, на рекламу у Facebook витратили близько $30 000

Meta, власник Facebook, оголосила про видалення фейкової української мережі, яка слугувала підтримкою екснардепа. Ця мережа була налагоджена в Україні та націлена на українську та казахстанську аудиторії. Вона включала 1020 акаунтів, п'ять сторінок та дві групи у Facebook, а також 711 облікових записів Instagram. Всі ці профілі були вилучені за порушення політики компанії щодо "скоординованої неавтентичної поведінки".

Як пише LIGA.net, у звіті Meta за четвертий квартал 2023 року йдеться про те, що у рамках цієї мережі використовувалися підроблені облікові записи для керування сторінками та групами, публікації контенту та коментування записів інших користувачів з метою збільшення їх популярності. Деякі акаунти використовували фотографії реальних осіб, а їх зміст був спрямований переважно на політичні події в Україні та Казахстані.

Українська частина мережі активно підтримувала екснардепа Віктора Развадовського з Житомирщини, розглядаючи його політичну кар'єру від народного депутата до мільйонера, а також коментувала політичні події в країні. У той же час, в Казахстані, частина мережі висловлювала підтримку чинного уряду та висвітлювала позицію ЗМІ, як Radio Azattyq (казахстанська служба Радіо Свобода - ред).

Приблизно 51 000 осіб підписались на цю мережу. І близько $30 000 було витрачено на рекламу у Facebook з її підтримкою.

Обмеження політичного контенту

Meta впроваджує нові заборони в Instagram та Threads. Компанія обмежить рекомендації політичного контенту користувачам цих додатків. Зазначається, що оновлення правил буде стосуватись тем уряду, виборів та соціальних питань.

Також повідомлялось, що Meta Platforms ввела обмеження на відправлення повідомлень у Facebook та Instagram для захисту підлітків від переслідувань. Їм заборонили отримувати повідомлення від незнайомців.

На фоні цього компанія Meta видалила акаунти верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї з Facebook та Instagram. Зазначається, що він неодноразово порушував політику щодо небезпечних організацій. У тому числі лідер Ірану підтримував ХАМАС та схвалював напади на Ізраїль. Проте, Хаменеї все ще має акаунт у Twitter.

Тим часом триває 722 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Переломити ситуацію на фронті самими лише літаками F-16 неможливо: потрібні інші види озброєнь. Які саме, і чим ситуація в Україні може нагадувати операцію "Бурю в пустелі" 1990-х років, розповідає військовий експерт Олексій Гетьман.

 
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube