Meta видалила з Facebook та Instagram акаунт верховного лідера Ірану: подробиці

Конкретну причину у компанії не озвучили

Алі Хаменеї
З Facebook та Instagram видалили сторінку лідера Ірану. Колаж: Інформатор

Компанія Meta видалила зі своїх майданчиків акаунт верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї. Зокрема, з соцмереж Facebook та Instagram. Це сталося через “неодноразове порушення нашої політики щодо небезпечних організацій і приватних осіб”.

Про це повідомляє Associated Press. Конкретну причину у компанії не пояснили, але у виданні зазначили, що ймовірно це повʼязано з підтримкою Іраном ХАМАСу.

“Ми не дозволяємо організаціям або особам, які проголошують насильницьку місію або займаються насильством, бути присутніми на наших платформах”, – зазначають у політиці компанії.

Відомо, що Хаменеї та пов’язані із ним акаунти публічно раділи нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль. Зокрема, одразу після перших атак, які сталися 7 жовтня 2023 року, верховний лідер Ірану підтримав ХАМАС та заявив, що він “цілує руки тим, хто спланував напад на сіоністський режим”. 

Відомо, що Хаменеї перебуває під санкціями США. Їхнє запровадження та серія звірських вбивств в Ірані стали причиною підсилення тиску щодо видалення відповідних акаунтів у соцмережах. В Ірані ж Facebook заборонений із 2009 року. У 2022 році після смерті Махси Аміні уряд країни почав блокувати Instagram та WhatsApp.

Водночас у Хаменеї все ще є акаунт в X (Twitter). На думку деяких громадських діячік, він використував соцмережі для підбурення до насильницьких дій.

Загроза конфлікту між США та Іраном

Відомо, що ще 27 січня безпілотник здійснив атаку на військову базу Збройних сил США на півночі Йорданії. Внаслідок удару загинули троє американських військових, ще 25 людей постраждали, повідомляло видання Sky News.

Пізніше Байден ухвалив рішення про план відповіді на дії іранських проксі. Білий дім покладає принаймні часткову провину на Тегеран, проте намагатиметься вживати заходів, які дадуть змогу контролювати рівень ескалації. США сподіваються уникнути прямого зіткнення з Іраном. А вже 3 лютого він оголосив про початок військової операції на Близькому Сході. Байден розповів, що бомбардування об'єктів у Сирії та Іраку відбулося за його наказом. 

Нагадаємо, що майстерність фальшивомонетників зросла в рази - підробити можуть будь-яку купюру, ще й так, що її приймають термінали поповнення. Як виявити фальшивку, розповідає фахівчиня з криміналістичної лабораторії Вікторія Куликовська.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube