Фармакологічна компанія з Житомирщини продавала медикаменти російській армії: подробиці від СБУ

Читать на русском

Найпопулярнішим товаром були знеболювальні засоби, які ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників

Читать на русском
СБУ на фармакологічному підприємстві
СБУ знайшла докази злочину

Найпопулярнішим товаром були знеболювальні засоби, які ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників

У п'ятницю, 7 липня, Служба Безпеки України повідомила про викриття у Житомирській області фармакологічної компанії, яка в часи війни торгувала з росією. Підприємство продавало медикаменти для вояків російської армії, які убивають наших захисників та цивільних. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

"Фармакологічна компанія експортувала товари до росії ще до повномасштабного вторгнення. А після 24 лютого 2022 року зловмисники налагодили приховану схему постачання українських лікарських засобів до військових шпиталів рф", - йдеться у повідомленні. 

Під час обшуків та перевірки документів слідчі виявили, що серед основних товарів нелегального експорту були знеболювальні засоби. Їх ворог використовував на тимчасово окупованій території України для лікування поранених загарбників.

До організації оборудки причетний директор одного з фармацевтичних підприємств регіону. Бізнес-партнером української фірми в рф була установа, яка виконує державні замовлення російського Міністерства оборони. Після запровадження відповідних санкцій проти кремля менеджмент українського підприємства розробив механізм обходу введених обмежень. Для цього організатор оборудки разом зі своїми російськими спільниками задіяв низку підконтрольних комерційних структур на Близькому Сході та в ЄС.

"Спочатку ділки направляли українські медикаменти на адреси цих зарубіжних фірм, а потім змінювали товарно-транспортні накладні і переправляли продукцію фактичним замовникам з рф. Співробітники СБУ задокументували спробу незаконного переправлення до росії майже 300 кг медзасобів", - пишуть в СБУ. 

Директору українського підприємства повідомлено про підозру у посібництві державі-агресору. Якщо суд визнає його винним, то чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі.

Комусь війна - горе, іншим - гроші

Допоки українці по копійці збирають кошти на медикаменти нашим пораненим воїнам, є ділки, які "роблять гроші" на тому, що допомагають ворогу. Випадок із цією фармакоманією, на жаль, не поодинокий. Раніше Інформатор розповідав про працівника оборонного заводу з Кіровоградщини, який збирав дані про іноземне озброєння та військову техніку для ЗСУ. За це він отримував гроші від ФСБ. 

Також ми писали, що київська ІТ-компанія, яка встановлювала програмне забезпечення в держустанові, надала право доступу до баз своїм колегам з тимчасово окупованої частини регіону.

Найстрашніше, коли зрадники й колаборанти працюють у державних органах влади або ж вирішують людські долі. Інформатор писав, що нещодавно СБУ та ДБР затримали суддю - очільницю Звенигородського райсуду Черкаської області, яка виправдовувала російську агресію проти України. У слідчих є записи розмов, які свідчать про її проросійську позицію та ненависть до України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.