Естетика, притаманна країні-агресорці: Мінкульт відреагував на популярність російського серіалу Слово пацана

Серіал Слово пацана б'є рекорди за переглядами в Україні, особливо серед підлітків. Міністерство культури не промовчало

серіал
Урядовці закликають українців в цілому бойкотувати російський контент

Російський серіал "Слово пацана. Кров на асфальті", попри повномасштабну війну, дивиться все більше українців. В соцмережах тривають дискусії - чи не є це підіграванням ворогу. Деякі блогерки, як, наприклад, Анна Алхім, рекламує новий серіал росіян. А чимало зірок, зокрема шоувумен Маша Єфросиніна, засуджує подібні ініціативи, як рівно і перегляд шоу.

Не промовчали і високопосадовці. Міністерство культури та інформаційної політики України висловило занепокоєння щодо популярності російського серіалу особливо серед нашої молоді, майбутнього нації.

За словами чиновників, захист покладено не тільки на Збройні Сили України. Опір чинить кожен, хто між українським та російським контентом свідомо обирає перший. В міністерстві зауважили, що серіал російського виробництва прямо поширює насилля, кримінал та естетику, притаманну країні-агресорці, та містить ворожу пропаганду. Що в умовах війни є неприпустимим.

"Російський контент не транслюється на офіційних українських платформах, відтак знайти його можна на піратських і російських ресурсах, що є незаконними діями. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вже внесла 22 російські медіасервіси до Переліку аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора як ті, що не можуть транслюватися в Україні".

Кадр з серіалу російського виробництва
Кадр з серіалу російського виробництва

В міністерстві наголосили, що для інформаційної безпеки нашої держави важливо припинити розповсюдження російського контенту через піратські та офіційні платформи ворога, аби запобігти впливу російських інформаційно-психологічних операцій на українців, а особливо - підлітків.

"Водночас блогери, які продовжують промоцію ворожого контенту, свідомо чи несвідомо, - підігрують окупантам. Адже споживаючи та розповсюджуючи продукт, вироблений державою-агресором, вони опосередковано долучаються до фінансування армії росії. Тож через просування культури ворога гинуть наші люди - і військові, і цивільні".

@anna_alkhim Кто смотрит? #alkhim #алхим ♬ оригинальный звук - Anna Alkhim

Міністерство культури та інформаційної політики України закликало лідерів думок та кожного громадянина України усвідомлено прийняти рішення і назавжди припинити споживати російський продукт.

"Ми маємо бути єдині у своїй позиції. Сьогодні, як ніколи, важливо підтримувати українських кінематографістів, багато з яких відзначені на міжнародних кінофестивалях, зокрема у Каннах і Венеційському кінофестивалі. Пам’ятаймо, що, пускаючи російський контент в наш інформаційний простір, - ми програємо. Наша велика перемога складається з невеликих виборів на користь України".

В Мінкульті закликають громадян дивитися український контент
В Мінкульті закликають громадян дивитися український контент

На допис міністерства в Instagram знаменитості ніяк не відреагували: жодного лайку чи коментаря. Втім, користувачі соцмереж не промовчали. Багато хто бачить проблему в освітній галузі.

  • По айпі адресам вичислити, вліпити штраф. Так роблять у Німеччині
  • Дайте підліткам альтернативу
  • Аж неочікувано, що міністерство реагує. Дякую вам!
  • Зрештою має бути патріотичне виховання школярів, перевірки вчителів. Чи не проводять вони заняття російською, чи не продукують пропаганду росії тощо. Прибрати марафон каналів і надати працювати ЗМІ і тому подібне
  • Дати підліткам доступ до Нетфліксу
  • Коли забороняти, то ще більше хочеться. Дивно, що підлітків тягне на таке, чому??? Можливо треба розібратися, зробити висновки в освіті. Щось не так з народом.
Візуалізація публікації Міністерства
Візуалізація публікації Мінкульту

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube