Ексвіцеспікер ВРУ з фронту запропонував позбавляти ухилянтів цивільних прав

Не став на захист країни, не маєшь права голосувати, бути обраним чи призначеним на якісь посади

Руслан Кошулинський
Мобілізація в Україні набирає обертів

Народний депутат України сьомого скликання, ексвіцеспікер ВРУ, а наразі боєць ЗСУ Руслан Кошулинський вважає, що всі українці повинні стати на захист країни. Якщо хтось ухиляється від свого обов'язку, то він не має права бути повноцінним членом товариства. Таку людину треба позбавити цивільних прав.

Відповідну заяву Кошулинський зробив у рамках інтерв'ю телеканалу "Київ 24". На його думку, у всіх громадян "має бути базова мотивація захищати свою землю". А якщо люди не обирають шлях ухилята, то вони повинні відчути певні обмеження.

"Якщо ти не виконав громадянський обов'язок захисту країни, ти маєш бути позбавлений цивільних прав! Ти не маєш права бути допущеним до голосування, до виборності, до посад. Це ми говоримо про покаральні моменти", – сказав ексвіцеспікер ВРУ.

Він додав, що розбиратися у тому, де був той чи інших громадянин країни, треба після війни. Зараз потрібно включити ідеологічний механізм. Адже кожен українець повинен розуміти, що "якщо не стати на захист держави, то ворог прийде до твоєї домівки". 

Telegram oembed: https://t.me/stranaua/139964

Скандальна заява Кіма щодо мобілізації

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім тривалий час не коментував мобілізацію в Україні, але 14 січня він таки висловив свою думку. І зробив це в інтерв’ю каналу "Ми – Україна". На його думку, чоловіки, які ухиляються від мобілізації, не мають права жити повноцінним життям. 

"Якщо ти ухилянт, ти не маєш права жити повноцінним життям і кайфувати. Якщо ти ухилянт – сиди вдома", - сказав голова ОВА.

Кім наголосив, що ситуації бувають різні. Але для тих чоловіків, які принципіально не хочуть йти воювати, повинні бути обмеження. Тільки так вони зрозуміють, що роблять.

Мобілізація в Україні

У грудні минулого року президент України Володимир Зеленський заявив, що для посилення армії та проведення ротації потрібно мобілізувати 500 тисяч українців.

Також у Раді зареєстрували законопроєкт про посилення мобілізації, а саме зміни призовного віку з 27 на 25 років, запровадження електронних повісток та обмежень для ухилянтів. Цей проєкт став резонансним. Його розгляд вже декілька разів було перенесено. Але у Міноборони говорять, що у найближчі два тижні його приймуть. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube