Генштаб ЗСУ потребує мобілізувати додатково 500 тисяч людей: Зеленський розповів, наскільки це можливо

Читать на русском

Мобілізація у такому форматі коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн

Читать на русском
Володимир Зеленський
Президент назвав питання такої кількості мобілізованих людей питанням справедливості та фінансів.

Мобілізація у такому форматі коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн

Сьогодні, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський проводить велику пресконференцію за підсумками 2023 року, другого року повномасштабного вторгнення росії. Одне з питань журналістів стосувалося критеріїв мобілізації, яку продовжили до 14 лютого. Зокрема, йдеться про дефіцит кадрів і ротацію, якої потребують українські військові.

Зеленський назвав питання мобілізації "дуже чутливим". Він сказав, що Генштаб та Головнокомандувач на ставці запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей, але питання потребує додаткового вивчення.

"Наші військові звернулись щодо захисту нашої держави і потенційно контрнаступальних дій, щодо дефіциту (кадрів). І вони запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра - я сказав, що треба більше аргументів. Бо це питання людей, питання справедливості, питання обороноздатності та питання фінансів", - сказав президент.

Зеленський наголосив на питаннях ротації та відпусток, які повинні врахувати у мобілізаційному законі. У плані, над яким почали працювати, президент "поки не побачив демобілізації".

"У нас є питання ротаційні, є питання відпусток - це має бути комплексний план. І в цьому мобілізаційному законі ви повинні надати відповіді. Тому вони почали працювати над цим планом. Я поки що не побачив там демобілізації - цей процес має бути з точки зору справедливості щодо наших воїнів. Якщо ми говоримо про додаткові сили мобілізаційні, ми повинні знайти і демобілізаційні процеси", - аргументував він.

Які зміни у мобілізації можуть запровадити у 2024 році

Законодавство щодо мобілізації та служби у ЗСУ невдовзі зміниться. Низку нововведень спільно з військовими вже відпрацьовують у Верховній Раді. Зокрема, новим проєктом закону, який зараз активно обговорюють у Верховній Раді, передбачено надання відстрочки багатодітним батькам, особам з інвалідністю, здобувачам освіти, а також вдосконалення ряду питань строкової служби, яку взагалі хочуть прибрати. Окремо пропонується позбавити відстрочки колишніх нардепів, а громадян можуть зобов'язати носити з собою військовий квиток.

16 грудня народна депутатка Мар'яна Безугла зробила публікацію про напрацювання до оновленого законопроєкту про мобілізацію та демобілізацію. Йдеться про десятки змін. Серед них – зниження порогу для мобілізації з 27 до 25 років, військовий облік жінок, скасування відстрочки для поліцейських. Наразі законопроєкт не опублікований. Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що його розмістять до початку 2024 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.