Генштаб ЗСУ потребує мобілізувати додатково 500 тисяч людей: Зеленський розповів, наскільки це можливо

Мобілізація у такому форматі коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн

Володимир Зеленський
Президент назвав питання такої кількості мобілізованих людей питанням справедливості та фінансів.

Сьогодні, 19 грудня, президент України Володимир Зеленський проводить велику пресконференцію за підсумками 2023 року, другого року повномасштабного вторгнення росії. Одне з питань журналістів стосувалося критеріїв мобілізації, яку продовжили до 14 лютого. Зокрема, йдеться про дефіцит кадрів і ротацію, якої потребують українські військові.

Зеленський назвав питання мобілізації "дуже чутливим". Він сказав, що Генштаб та Головнокомандувач на ставці запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей, але питання потребує додаткового вивчення.

"Наші військові звернулись щодо захисту нашої держави і потенційно контрнаступальних дій, щодо дефіциту (кадрів). І вони запропонували мобілізувати додатково 450-500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра - я сказав, що треба більше аргументів. Бо це питання людей, питання справедливості, питання обороноздатності та питання фінансів", - сказав президент.

Зеленський наголосив на питаннях ротації та відпусток, які повинні врахувати у мобілізаційному законі. У плані, над яким почали працювати, президент "поки не побачив демобілізації".

"У нас є питання ротаційні, є питання відпусток - це має бути комплексний план. І в цьому мобілізаційному законі ви повинні надати відповіді. Тому вони почали працювати над цим планом. Я поки що не побачив там демобілізації - цей процес має бути з точки зору справедливості щодо наших воїнів. Якщо ми говоримо про додаткові сили мобілізаційні, ми повинні знайти і демобілізаційні процеси", - аргументував він.

Які зміни у мобілізації можуть запровадити у 2024 році

Законодавство щодо мобілізації та служби у ЗСУ невдовзі зміниться. Низку нововведень спільно з військовими вже відпрацьовують у Верховній Раді. Зокрема, новим проєктом закону, який зараз активно обговорюють у Верховній Раді, передбачено надання відстрочки багатодітним батькам, особам з інвалідністю, здобувачам освіти, а також вдосконалення ряду питань строкової служби, яку взагалі хочуть прибрати. Окремо пропонується позбавити відстрочки колишніх нардепів, а громадян можуть зобов'язати носити з собою військовий квиток.

16 грудня народна депутатка Мар'яна Безугла зробила публікацію про напрацювання до оновленого законопроєкту про мобілізацію та демобілізацію. Йдеться про десятки змін. Серед них – зниження порогу для мобілізації з 27 до 25 років, військовий облік жінок, скасування відстрочки для поліцейських. Наразі законопроєкт не опублікований. Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що його розмістять до початку 2024 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube