Ексміністр економіки Казахстану до смерті забив свою дружину прямо в ресторані: деталі інциденту

Читать на русском

Наразі Куандик Бішимбаєв затриманий, він перебуває під вартою

Читать на русском
Домашне насильство в Казахстані
Це питання актуалізує проблему домашнього насильства в Казахастані

Наразі Куандик Бішимбаєв затриманий, він перебуває під вартою

Колишній міністр економіки Казахстану Куандик Бішимбаєв убив власну дружину. Він забив її до смерті прямо в елітному ресторані в Астані. Наразі ексчиновник перебуває під вартою.

Про це повідомляє казахстанське відділення "Радіо Свобода". Зазначається, що цей кричущий випадок актуалізує проблему сімейного насильства в країні. Відомо, що загиблій був 31 рік. Бішимбаєву ж наразі 43 роки.

Вбивство сталося у VIP-ложі елітного ресторану в Астані. До речі, співвласником закладу є родина підозрюваного.  

Вбиту звуть Салтанат Нукенова. Вона була вже третьою дружиною Бішимбаєва. Родичі загиблої в розмові з журналістами кажуть, що ніколи не бачили таких побоїв. Жінки, які омивали тіло Нукенової, "вийшли звідти ніякі, в трансі".

"Вони робили дуже багато омивань, але таких побоїв та поранень не бачили раніше. Вони вперше бачили наявність стількох ран на тілі людини", - сказав хресний Нукенової. 

За даними ЗМІ, причиною вбивства стала побутова сварка. Бішимбаєв завдавав дружині сильних ударів по голові. В медіа пишуть при цьому, що жінка померла не одразу. Її нібито довгий час тримали в ресторані, перш ніж викликати швидку та затримати вбивцю.

Сім'я Бішимбаєвих відмовилася коментувати цю справу. Водночас журналісти фіксують розгін платних матеріалів, які очорнюють Нукенову та відбілюють Бішимбаєва. 

Проблема домашнього насильства в Казахастані 

Смерть Нукенової отримала широке висвітлення в пресі та соціальних мережах країни. Журналісти пишуть, що цей кричущий випадок актуалізує серйозну казахстанську проблему - насильство в родинах

15 листопада президент держави Касим-Жомарт Токаєв провів нараду з міністром внутрішніх справ Єржаном Саденовим, генеральним прокурором Беріком Асиловим та головою Верховного суду Асламбеком Мергалієвим. Очільник країни доручив силовикам приділити особливу увагу цій справі. 

"Закон єдиний для всіх. Необхідно рішуче боротися з будь-якими проявами насильства щодо жінок та дітей", - заявив Токаєв.

Однак заяви президента поки що залишаються лише заявами. Між тим, за статистикою ООН, щороку від насильства в Казахстані гине близько 400 жінок. В 2023 році правоохоронці покарали лише 17% винних в такому насильстві. Причому найчастіше покарання було суто адміністративним: штрафи. 

Причина, за словами поліцейських, полягає в тому, що заявниці зазвичай відкликають свої скарги на кривдників - своїх чоловіків. Проте багато правозахисників стверджують, що сама система активно підштовхує їх до цього.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.