Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Причиною вибуху називають метан та недбале ставлення підприємства до модернізації умови перебування шахтарів у ній
У суботу, 28 жовтня, у Караганді в Казахстані стався вибух на шахті. Під час ведення робіт в ній перебувало 252 особи. Відомо про 32 загиблих, 14 шахтарів ще шукають. На поверхню вивели 206 людей, з яких 18 звернулось за медичною допомогою.
Про інцидент повідомляють казахстанські Telegram-канали. У підприємстві АТ "АрселорМіттал Теміртау", яке володіє цим об'єктом зазначили, що ймовірно, у лаві міг статись вибух газометану.
В МНС Казахстану повідомили, що зараз ведеться робота по контролю газової обстановки, відбір проб. Рятувальники працюють також над підйомом тіл, які вдалось розшукати. Вони додають, що в деяких точках є перевищення норми концентрації оксиду вуглецю.
Президент Казахстану відреагував на подію. Він терміново виїхав на місце трагедії та підтримав родини загиблих. Лідер держави також поручив створити комісію, яка буде працювати над встановленням всіх умов виникнення таких обставин та причин інциденту. Також він доручив завершити передачу АТ "АрселорМіттал Теміртау" у державну власність держави Казахстан.
Зі свого боку, Генпрокуратура почала досудове розслідування справи. Прокурори будуть досліджувати справу на факт порушення правил безпеки під час гірничо-будівельних робіт.
7 листопада 2021 року в країні стався схожий випадок на шахті Абайська. Тоді теж був викид метану. Внаслідок цього загинуло шість гірників, тоді як двоє отримали травми. Під час трагедії в шахті було 64 працівники, з них 56 евакуювались, а інші 8 знаходились в епіцентрі викиду метану.
У червні 2023 року повідомлялось, що в Казахстані вирували лісові пожежі. Міністерство з надзвичайних ситуацій Казахстану розповіло, що поширився в Національному заповіднику Семей-Ормани та охопив площу в 30 000 га. Щоб погасити пожежу відомство залучило 600 рятувальників, шість вертольотів та 168 одиниць спеціальної техніки. Її вдалось локалізувати. Проте, внаслідок цієї трагедії загинуло 15 людей. Займання вогню сталось через те, що погода була сухою, а температура значно підвищилась.
У лютому 2023 році в країні також сталась природна надзвичайна ситуація. Тоді деякою її частиною пройшов землетрус магнітудою 5,4 бала. Епіцентр підземних поштовхів зафіксували на півдні Казахстану, між Шимкентом та Туркестаном. Місцева влада не казала про якісь пошкодження, а також загиблих чи поранених внаслідок події.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.