“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Протидіяти насильству може кожен
Міфи – це поширені хибні уявлення, які заважають попередженню і подоланню домашнього насильства. Шукаючи пояснення насильству, багато постраждалих роками не звертаються по допомогу, що погіршує ситуацію.
Про них розповіла психологиня Юлія Ворман, передає Інформатор.
Міф 1. У шлюбі не буває сексуального насильства
Реальність: Сексуальне насильство — це злочин, якому немає місця у стосунках між людьми, і не важливо, одружені вони чи ні.
Міф 2. Насильство — це тільки про побої
Реальність: Окрім фізичного насильства, не менш небезпечними є психологічне, економічне та сексуальне насильство. Зокрема, економічне насильство часто ховається за маскою турботи: партнер наполягає на відсутності необхідності працювати чи навчатися, проте потім з'являється тотальний контроль, звітування використаних коштів та приниження.
Більше того, відсутність економічної незалежності є однією з головних причин замовчування та прийняття фізичного насильства.
Міф 3. Б'є — значить любить. Усі так живуть
Реальність: Насильство однієї людини щодо іншої — це не норма, а незаконні дії, яким немає виправдання.
Міф 4. Домашнє насильство є лише в "неблагополучних" сім’ях
Реальність: Домашнє насильство не має соціальних меж. Воно трапляється у всіх соціальних групах незалежно від рівня освіти і доходів.
Міф 5. Потрібно терпіти заради дітей
Реальність: Діти, які ростуть у повній сім'ї та бачать насильство, страждають набагато більше, ніж ті, хто зростає з одним із люблячих батьків у гармонійних стосунках та родинному спокої. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання.
Нагадаємо, в Україні розробили застосунок для реагування на випадки домашнього насильства. Крім того, ООН створить команду для розслідування сексуальних злочинів окупантів в Україні.
Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.