Джастін Трюдо вигукнув "Слава Україні!" під час фотографування на Самиті миру - відео

Читать на русском

За підсумками першого дня Саміту його учасники зробили спільне фото, під час якого відрізнився Трюдо

Читать на русском
Трюдо, Саміт миру
Джастіна Трюдо підтримали учасники Саміту

За підсумками першого дня Саміту його учасники зробили спільне фото, під час якого відрізнився Трюдо

Під час Саміту миру у Швейцарії представники всіх делегацій, які з'їхалися на захід, зробили спільне фото. Під час фотосесії трапився неочікуваний інцидент. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо вигукнув "Слава Україні!".

Це можна побачити та почути на відео, яке опублікувала пресслужба Офісу президента України. На гасло, яке викрикнув Трюдо, пішла хвиля реакцій серед присутніх.

Представники делегацій повернули голови у бік канадського прем'єра і вигукнули у відповідь: "Героям Слава". Це відбулося в контексті історичної події для України й світової політики, а саме міжнародного Саміту миру, який має стати початком для завершення війни у країні.

Описаний момент відбувається на 2:23:

Що Україна очікує від Саміту миру

Глобальний саміт миру, який відбувається у Швейцарії ініційований Україною, може мати значущі наслідки:

  • Саміт може стати платформою для демонстрації єдності країн у бажанні повернення миру і стабільності.
  • Учасники саміту можуть узгодити конкретний план дій, який охоплює різні аспекти, включаючи ядерну безпеку, продовольчу безпеку, звільнення полонених і депортованих осіб, а також попередження можливості нових воєнних конфліктів. Президент вірить, що це можливо.
  • Саміт може допомогти визначити країни-співлідерів, які будуть відповідальні за виконання окремих завдань і моніторингу виконання ухвалених рішень.

ЗМІ вже опублікували текст підсумкового комюніке учасників. Основні положення декларації включають:

  • Ядерна безпека: Вимога повернення Україні контролю над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС) для забезпечення ядерної безпеки в регіоні.
  • Свобода судноплавства: Забезпечення свободи судноплавства в Чорному та Азовському морях, що є ключовим для глобальної продовольчої безпеки та економічного розвитку регіону. Напади на кораблі з продовольством визнані неприпустимими.
  • Обмін військовополоненими: Вимога провести обмін військовополоненими, що є важливим елементом вирішення військового конфлікту і забезпечення гуманітарних стандартів.
  • Повернення дітей: Вимога повернути всіх дітей, яких незаконно депортували з України до Росії.

Тим часом в пабліках шириться список країн, які підписали декларацію. Серед них 80 країн, в той час, як ООН і Ватикан відмовились від підписання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.