Чоловік орендував приміщення й запевняє, що сплачував рахунки за комунальні послуги
Чоловік орендував приміщення та підключив до мережі майнінгове обладнання. Його звинувачують у втручанні в роботу лічильника, що дозволило блокувати процес обліку спожитої електроенергії. Своїми діями він завдав ДТЕК збитків на 2 035 505 гривень. Про це йдеться у вироку Солонянського районного суду Дніпропетровської області, опублікованому 1 січня 2024 року.
У період з 25 лютого 2021 року по 27 лютого 2021 року чоловік перевіз до орендованого приміщення та підключив до електромережі АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» майнінгове обладнання, а саме:
Надалі чоловік встановив у клемний блок лічильника марки NIK 2303 сторонній пристрій, який дозволяє дистанційно повністю або частково блокувати процес обліку лічильником спожитої електроенергії. Після чого, у період часу з березня 2021 року по 7 червня 2021 року під час підключення до електромережі АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» та роботи вищевказаного майнінгового обладнання, він неодноразово здійснював активацію не передбаченого заводом виробником стороннього пристрою встановленому у клемному блоці лічильника марки NIK 2303. Громадянин завдав АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» майнову шкоду в розмірі 2 035 505 гривень. Його дії кваліфікували за ч. 2 ст. 1881 Кримінального кодексу України, а саме викрадення електричної енергії у будь-який інший спосіб, а саме шляхом несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, що призвело до спотворення процесу обробки інформації, що завдало шкоди у великих розмірах.
На судовому засіданні чоловік вину не визнав. За його словами, на початку 2021 року він вирішив орендувати приміщення для розміщення в ньому майнінгового обладнання, щоб отримати прибуток. Для цього зустрівся з іншим громадянином, який показав приміщення. Обговоривши умови оренди, підписав договори оренди в лютому 2021 року і в березні 2021 року завіз обладнання та став використовувати. Умовами договорів оренди було передбачено оплата орендної плати та оплата витрат на комунальні послуги такі, як воду та електрику. Він користувався приміщеннями з середини березня 2021 року по 7 червня 2021 року, до дня проведення обшуку. Розмір орендної плати складав 50 тисяч гривень і окремо необхідно було сплачувати за комунальні послуги, що приблизно виходило 100 тисяч гривень. Обвинувачений контролював кількість спожитої електричної енергії, через лічильник, який встановив в приміщені, яке орендував. Він не здійснював жодного втручання в прилад обліку і не здійснював крадіжку електричної енергії.
Працівник АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» 7 червня 2021 року був присутнім під час проведення обшуку за адресою приміщення, яке орендував чоловік. Під час проведення обшуку було встановлено факт надмірного споживання електричної енергії за вказаною адресою. Також виявлено, що прилад обліку, який знаходився в трансформаторній підстанції, був пошкоджений. За результатами обшуку ними був складений акт про порушення. Також під час проведення обшуку, коли на територію де проводився обшук прибув обвинувачений навантаження по електричній енергії різко впало.
Суд визнав чоловіка невинуватим у пред'явленому обвинувачені у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 1881 Кримінального кодексу України. Його виправдали на підставі п. 2 ч. 1 ст. 373 КПК України у зв'язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 1881 КК України. Арешт накладений ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду Дніпропетровська від 25 травня 2022 року на вилучене під час обшуку 7 червня 2021 року майно, а саме: відеокарти Sapphire, в кількості 6 штук, комп'ютерну плату, жорсткий диск накопичувач, прилад Antiminer в кількості 4 штуки, відеокарти Sapphire, в кількості 37 штук, блоки живлення до відеокарт в кількості 4 штуки, майнінг машини в кількості 306 штук, блоки живлення в кількості 286 штук, скасували.
"Споживачем електричної енергії, з яким потерпілим укладено договір на постачання електричної енергії за адресою в період з 23 лютого 2021 року по 7 червень 2021 року є ТОВ «Золоте зерно Придніпров'я». Стороною обвинувачення жодним чином не з'ясовано обставини за яких було встановлено у клемний блок лічильника сторонній пристрій, а саме коли й при яких умовах, враховуючи, що лічильник перебував в опломбованій трансформаторній підстанції. При цьому з показань свідка, який був охоронцем приміщень, судом з'ясовано, що обвинувачений не мав вільного доступу до трансформаторної підстанції розташованій на території за вказаною адресою, що підтвердив і сам обвинувачений, і що за трансформаторною підстанцією відбувалось цілодобове спостереження за допомогою системи відеоспостереження. Таким чином суд вважає, що доводи сторони обвинувачення в частині встановлення чоловіком в прилад обліку та неодноразове здійснення ним активації не передбаченого заводом виробником стороннього приладу в прилад обліку є припущенням", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.