ДТЕК знайшов за адресою порушення, яке жителька Київщини не визнає - чи змусив суд стягнути 187 989 гривень

Жінка вважає, що дії співробітників ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» при складанні акту про порушення від 13.11.2021 року не відповідають вимогам закону

ДТЕК
Клієнтка ДТЕК відмовляється сплачувати 187 989 гривень за виявлене за її адресою порушення

Працівники ДТЕК за адресою жінки виявили порушення, яке полягає у самовільному підключенні до мережі без наявності відповідного договору. Їй донарахували 187 989 гривень, які вона відмовляється сплачувати, бо дії фахівців не відповідають вимогам закону. Про це йдеться у рішенні Вишгородського районного суду Київської області, опублікованому 24 червня 2025 року. 

13.11.2021 року уповноважені представники ПрАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» за участю особи, яка допустила на об'єкт жінки, будівельника на об'єкті будівництво газової заправки виявили порушення пп. 1.2.1, 2.1.3, 2.3.2, 2.3.3, 5.5.5 ПРРЕЕ, що відповідає порушенню п.п. 6 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановок та струмоприймачів без наявності відповідних договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії до електромережі Оператора системи розподілу з порушенням схеми обліку. Виявлене порушення зафіксували в акті про порушення від 13.11.2021 року. Самовільне підключення демонтували, лічильник відключили і опломбували.

28.12.2021 року відбулося засідання комісії, на якому ПрАТ «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» розглянуло акт про порушення та прийняло рішення здійснити жінці нарахування за спожиту необліковану електричну енергію в обсязі 39346 кВт год за період з 13.05.2021 року по 13.11.2021 року згідно з п. 8.4,12 ПРРЕЕ та за формулою №8 ПРРЕЕ. Так, обсяг необлікованої електричної енергії, нарахованої споживачці, склав 39346 кВт на суму 187 989 гривень з ПДВ.

04.12.2024 року до суду надійшов відклик від жінки на позовну заяву. Вказується, що вона є власницею земельної ділянки, загальною площею 0,0200 га з визначеним видом використання «для розміщення автозаправочного комплексу». 13.07.2018 року між ФОП та ПрАТ «Київобленерго» було укладено договір про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу. Однак, паспорт точки розподілу ПрАТ«Київобленерго», і надалі ПрАТ«ДТЕК Київські регіональні електромережі» у встановлені строки оформлено не було. Всупереч положенням п. 2.13 ПРРЕЕ після надання оператором системи розподілу послуги з приєднання до електричних мереж відповідно до вимог договору про стандартне приєднання від 13.07.2018 року саме ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» не ініціювало укладення договору споживача про падання послуг з розподілу електричної енергії за вказаною адресою. Вважає, що дії співробітників ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» при складанні акту про порушення від 13.11.2021 року не відповідають вимогам закону. Тому, такий акт не може вважатися належним та допустимим доказом у розумінні ст. 78 ЦПК України. Також вважає незаконним проведення розрахунку обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, доданого до протоколу засідання комісійного розгляду акту від 13.11.2021 року про порушення ПРРЕЕ від 28.11.2021 року.

Що вирішив суд?

Суд частково задовольнив позов ДТЕК. З жінки на користь приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські Регіональні Електромережі» стягнуть заборгованість за необліковану електричну енергію за актом про порушення від 13.11.2021 року у розмірі 187 989 гривень.

"Позивачем доведено, що під час контрольного огляду лічильника відповідача за адресою виявлено самовільне підключення електроустановок та струмоприймачів без наявності відповідних договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії до електромережі оператора системи розподілу з порушенням схеми обліку, після чого представниками енергопостачальника складено акт про порушення, на підставі якого відповідачу здійснено нарахування вартості електричної енергії, яка не була облікована, на загальну суму 187 989 гривень. Щодо незаконності проведення розрахунку обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, оскільки на момент складання акту про порушення відповідачка припинила діяльність як ФОП, тому визначення її як не побутового споживача для проведення розрахунку є помилковим, суд не бере до уваги відповідні твердження, оскільки матеріалами справи спростовуються дані твердження, зокрема на момент звернення споживача до ОСР із заявою про укладення договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу вона була зареєстрована як фізична-особа підприємець, що підтверджувалося її підписом в усіх документах. Також, відповідно до характеристики об'єкта споживача - будівництво газової заправки споживач є непобутовим. З умов договору про стандартне приєднання до електричних мереж системи розподілу від 13.07.2018 року вбачається, що відповідач є непобутовим споживачем, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт. Крім того, суд не бере до уваги твердження відповідача що газової заправки як об'єкта за адресою, зазначеною в акті порушення, не існує. Ділянка є повністю відкритою, доступ до неї має не виключене коло осіб, та не доведено, що під час перевірки було виявлено порушення правил споживання електроенергією саме споживачем за адресою, зазначеною в акті, оскільки відповідач є власником земельної ділянки на якій відповідно до договору від 13.07.2018 року приєднано газову заправку з будівельними струмоприймачами до електричних мереж. Суд приходить до висновку, що є всі підстави для стягнення з позивачки вартості необлікованої електричної енергії, що виникла внаслідок порушення нею Правил роздрібного ринку електричної енергії в розмірі 187 989 гривень", - наголосив суд.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube