Знищене радіолокаційне обладнання росіяни використовували для моніторингу повітряної та надводної обстановки
Служба безпеки України провела нову спецоперацію у Чорному морі. Спецслужба знищила радіолокаційну систему "Нева" та склади на "вишках Бойка". Зробили це військові за допомогою надводних і повітряних дронів.
Про це 19 травня повідомила пресслужба СБУ. Наголошується, що днями співробітники 13-го Головного Управління Департаменту військової контррозвідки СБУ провели комбіновану спецоперацію з використанням морських і повітряних дронів. Її ціллю стало російське радіолокаційне обладнання, розміщене на українських газовидобувних платформах (так звані вишки Бойка - ред.).
Спочатку одну із вишок уразив безпілотник з повітря, а потім по ній відпрацював морський дрон, кажуть в СБУ. Унаслідок атаки знищено РЛС "Нева", яку росіяни використовували для моніторингу повітряної та надводної обстановки, а також складські приміщення й житловий блок на вишці.
"У межах однієї спецоперації фахівці СБУ використали два типи безпілотників, які продемонстрували ефективність парної роботи. Ми ще раз нагадали ворогу, що жодному російському мотлоху не місце у Чорному морі", - заявили у Службі безпеки України.
В СБУ також нагадали, що за допомогою надводних дронів вдалося уразити Кримський міст та 11 російських військових кораблів. Це в результаті дозволило зменшити домінування Росії у Чорному морі та відновити зерновий коридор.
Після анексії Криму російські військові захопили українські бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна" (відомі як "вишки Бойка"), що належали Чорноморнафтогазу. Вишки на той час знаходилися у територіальних водах України на Одеському газовому родовищі. Були захоплені також СПБУ "Таврида" і СПБУ "Сиваш".
У грудні 2015 року бурові платформи були переміщені до Голіцинського родовища біля узбережжя Криму. 20 червня 2022 року, під час російського широкомасштабного вторгнення, Україна завдала ракетних ударів по платформах.
У вересні 2023 року Головне управління розвідки Міноборони України заявило про взяття "вишок Бойка" під український контроль. Втім, ймовірно, постійної присутності там ні України, ні Росії насправді не було. Сили оборони неодноразово атакували вишки, аби завадити ворогу використовувати їх у воєнних цілях.