Дрон продемонстрував вражаючі результати, він може підійматися на висоту понад 9 тисяч метрів менше ніж за 30 хвилин
У Туреччині успішно пройшов перші льотні випробування новий безпілотник Bayraktar TB2T-AI, який встановив вражаючі рекорди. Дрон оновили та посилили новими технологіями. Найголовнішою новинкою стала заміна двигуна на турбогвинтовий та інтеграція сучасних систем штучного інтелекту, що вивело можливості дрона на абсолютно новий рівень.
Про це повідомляють на офіційному порталі компанії Baykar. Наголошується, що цей проєкт став результатом багаторічної роботи провідних інженерів і вчених, які прагнули створити безпілотник нового покоління з унікальними можливостями та підвищеною автономністю. До цього моменту розробники зберігали всі деталі в суворій таємниці.
Технічний директор і співвласник турецької компанії з виготовлення безпілотників, Сельчук Байрактар, у соцмережі "Х" розповів, що новий Bayraktar TB2T-AI оснащений відразу трьома потужними комп’ютерами з просунутим штучним інтелектом, які забезпечують безпрецедентний рівень автономності польоту. Цей безпілотник тепер може самостійно орієнтуватися навіть у складних умовах радіоелектронних перешкод, аналізувати навколишню місцевість і визначати найкращі маршрути польоту. Крім того, він здатен автоматично злітати та сідати, розпізнаючи злітно-посадкові смуги, а функція динамічного коригування маршруту у реальному часі робить його одним із найінноваційніших бойових БПЛА у світі.
Випробування нової моделі відбуваються у провінції Едірне, де Bayraktar TB2T-AI продемонстрував вражаючі результати: новий турбогвинтовий двигун власної розробки дозволяє дрону підійматися на висоту понад 9 тисяч метрів менше ніж за 30 хвилин. Під час останніх тестів він досяг рекордної позначки - 9250 метрів.
Попри те, що злітна маса безпілотника збільшилася, дальність польоту значно зросла - тепер бойовий дрон здатен залишатися в повітрі понад 27 годин. Інтелектуальні системи піклуються про безпеку апарату: у випадку аварійних ситуацій дрон автоматично повертається на базу, що значно підвищує його стійкість у бойових умовах.
Зовні новинка відрізняється особливим дизайном кінцівок крил, яких не було в попередніх TB2 та TB3. Технічно ж турбогвинтовий двигун замінив старий "Ротакс" на 100 к. с., піднявши максимальну швидкість до 300 км/год.
Bayraktar TB2T-AI оснащений сучасною супутниковою системою зв’язку, яка розширює дистанцію керування зі 150 км до понад 1000 км, а також трьома типами оптико-електронних систем - турецькою, канадською і німецькою (виробництво - Південна Африка).
Що ж до озброєння, дрон може нести різні боєприпаси. Найпопулярніші серед них - легкі бомби MAM-C з лазерним наведенням вагою 6,5 кг і дальністю ураження 8 км, вартістю близько 5 тисяч доларів за одиницю.
Основне озброєння - бомби MAM-L вагою 22 кг, які можуть керуватися як лазером, так і інфрачервоним телевізійним наведенням, з дальністю до 15 км і ціною близько 10 тисяч доларів. Дрон може одночасно нести до чотирьох таких боєприпасів.
Серед найновіших видів озброєння - мініатюрні крилаті ракети "Кеманкеш" вагою 35 кг з дальністю до 200 км. Вони оснащені телевізійною головкою самонаведення, а оператор може керувати ракетою на відстані до 50 км із перспективою збільшення до 100 км. Новий літальний апарат здатен нести до чотирьох таких ракет.