Довів, що ти дно: Олександра Педана захейтили через підтримку Лієва у справі корупції в Міноборони

Телеведучому не вдалося взяти на поруки колишнього очільника департаменту Міністерства оборони, а ініціативу зацькували в мережі

Олександр Педан
Олександр Педан знає Олександра Лієва понад десять років

Напередодні, в понеділок, 29 січня, у Вищому антикорупційному суді не обрали запобіжний захід для колишнього керівника Департаменту військово-технічної політики Міністерства оборони України Олександра Лієва. Його підозрюють у розкраданні 1,5 мільярда гривень. Раніше Лієва затримали в Чернівцях під час спроби перетину кордону. На судове засідання прийшов телеведучий, блогер Олександр Педан.

Шоумен, який активно займається волонтерською діяльністю, висловив бажання взяти Олександра Лієва на поруки. Після цього чимало користувачів мережі зацькували Педана та звинуватили його, зокрема, в спільництві з підсудним. Добу він мовчав і нарешті прокоментував своє рішення.

За словами Педана, він особисто знає Олександра Лієва понад десять років і вони товаришують упродовж цього часу. Телеведучий описав підсудного як порядну людину, хорошого сім’янина, люблячого батька п’яти дітей, чия родина весь період повномасштабної війни перебуває в Україні. Саме тому Педан прийшов на засідання суду, аби поручитися, що Лієв не уникатиме правосуддя, не виїжджатиме за кордон та йтиме назустріч слідству.

"Ця можливість передбачена законом і є абсолютно нормальною практикою. Чи означає це, що я не вірю в ті звинувачення, які йому висунуті? Звісно ж ні, адже це справа правосуддя, і я не можу давати фахових оцінок. Ми живемо в демократичній країні, тож якщо людина дійсно вчинила злочин - вона має нести справедливе покарання. Якщо ні - має бути виправдана. Однозначно", - заявив Педан.

Олександр Педан на засіданні Вищого антикорупційного суду
Олександр Педан на засіданні Вищого антикорупційного суду

Телеведучий зауважив, що засідання Вищого антикорупційного суду було відкритим, транслювалось онлайн і кожен може переглянути його в мережі. Педан наголосив, що суд відхилив клопотання прокурора і не обрав запобіжного заходу для Олександра Лієва, як і не підтримав прохання про поруки.

"Що буде далі? Це залежить від правоохоронних органів і судової системи України. Як громадянин я вірю, що винні будуть покарані", - підсумував Педан.

За дві години після публікації пост телеведучого набрав дві з половиною тисячі лайків. Серед знаменитостей його поставив лише шоумен Анатолій Анатоліч. Більшість коментарів засуджують ініціативу Педана.

  • Лієв намагався перетнути кордон і втекти з країни, а потім ви взяли його на поруки. Чому так? І те що людина хороший сімʼянин не виключає те, що людина може бути корупціонером
  • Ти просто довів, що ти дно, як і решта тих хто бере на поруки корупціонерів. Тому можна і не пояснювати
  • Батьки теж завжди думають що їх діти хороші, порядні. А потім виявляється що вони вбивці, крадії, корупціонери! І батькам не обов'язково це знати
  • Тому такі як Лієв і існують, бо їх підтримують публічні люди. Ще й виправдовують їх
  • Та будь ти тричі другом, але не сунь свого носа туди, куди не треба! Він тобі напевне не розказував про свою брудну справу. То нехай органи розбираються. Дуже неприємно, що ти забруднив своє ім'я в цій справі.

Серед сотні негативних коментарів є лише декілька, в яких користувачі соцмереж висловили іншу думку та підтримали Педана.

  • Да подивіться ви це відео з суду і вам відразу стане зрозуміло, що людину замовили
  • Не знаю, чи винний він, але судити лише за те, що він мав доступ до коштів, не розумно. Я хотів би сказати, що суд вирішить, але у нас, так само як і нормальних службовців, майже не існує державних структур, що справді, чесно виконують свою роботу
  • Цілком чітка і правильна позиція і як людини і як громадянина.

Вступати в діалог з підписниками та відвідувачами своєї сторінки в Instagram Педан не став.

В чому звинувачують Олександра Алієва

26 січня працівники Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. 27 січня Служба безпеки України прийшла з обшуками до чиновників Міноборони та менеджерів "Львівського арсеналу". Їх підозрюють у розкраданні майже 1,5 мільярда гривень на закупівлі снарядів для ЗСУ.

Того ж дня при спробі перетину кордону затримали колишнього очільника департаменту Міністерства оборони Олександра Лієва, який також проходить по цій справі. Сам Лієв у своїх соцмережах написав, що звинувачення відкидає, а підозру вважає "безглуздою".

Олександр Лієв
Олександр Лієв

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube