Українці з онкологією можуть безкоштовно лікуватися в Німеччині
Українські пацієнти, яким діагностували онкологічне захворювання, можуть отримати безкоштовне лікування в Німеччині. Зокрема, це стосується біженців. Стало відомо, які документи для цього потрібні та як це відбувається.
Про це розповіли експерти Deutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ). Це Німецький центр дослідження раку в місті Гейдельберг. Експерти зазначили, що якщо українські біженці захворіли під час в'їзду або захворіли під час перебування у Німеччині, то вони отримують медичну допомогу в Німеччині. У випадку в'їзду до країни пацієнту при собі потрібно мати українське посвідчення особи (зразка 2015 року). Цей документ визнається в Німеччині, як заміна паспорта до 23 лютого 2024 року. Тобто, наразі в'їзд можливий без біометричного (закордонного) паспорта та інших додаткових документів.
"Протягом першого періоду перебування біженці отримують базову медичну допомогу відповідно до Закону про допомогу особам, які шукають притулку. Як правило, онкологічні хворі отримують необхідне лікування або розпочате лікування. Яке лікування покривається базовим доглядом, залежить від конкретної ситуації, наприклад, від стадії захворювання чи вже проведеного лікування", - пояснюють експерти.
Зазначається, що в багатьох німецьких містах існують служби підтримки, які на початковому етапі надають біженцям небюрократичний доступ до медичної допомоги. Водночас якщо виникла ситуація, коли необхідна екстрена медична допомога, постраждалий може звернутися безпосередньо до лікарні чи медичної практики або зателефонувати за номером екстреної допомоги.
Онкологія не є "надзвичайною ситуацією". Однак екстрена допомога буде потрібна в ситуації, якщо є гостра загроза для життя. Наприклад, гостра дихальна недостатність, інсульт, серцевий напад чи нещасний випадок.
Німецький фонд Ракової Допомоги заснував окремий фонд для родичів українських хворих на рак що супроводжують пацієнтів (дітей чи дорослих) на час їх лікування у німецьких онкологічних центрах. За допомогою цієї програми можна покрити витрати на переїзд, проживання та інші пов'язані витрати що члени сімей вже понесли чи понесуть у розмірі до 5 000 євро на одного пацієнта. Такий фонд доступний для пацієнтів що проходять лікування в одному з Всебічних Центрів Раку (Сomprehensive Cancer Centers), онкологічних центрів сертифікованих Німецьким Товариством Раку (DKG) та дитячих центрах раку.
Зокрема, у Німеччині працює низка онкологічних товариств різних земель підтримують українських онкологічних пацієнтів: Krebsgesellschaft Rheinland-Pfalz e.V., Thüringische Krebsgesellschaft e.V. та Saarländische Krebsgesellschaft e.V. працюють в рамках ініціативи "Хворі на рак і та шукачі притулку - ми допомагаємо". Там пацієнти можуть отримати таку допомогу:
Додаткову інформацію можна переглянути на офіційному порталі центру дослідження раку Deutsches Krebsforschungszentrum (DKFZ) за посиланням.
Раніше в Національній службі здоров'я нагадали про те, що на період воєнного стану доступ до інсулінів максимально спрощено. Тепер, якщо громадянин переїхав та не має зв'язку зі своїм лікарем, він може отримати рецепт без декларації в будь-якого спеціаліста. Для цього потрібно мати складений ендокринологом план лікування.
"215 660 українців отримують інсуліни за програмою реімбурсації. Препарати відпускаються безоплатно або з незначною доплатою. З усіх відпущених інсулінів 64% – безоплатні", - зазначають представники НСЗУ.
Також повідомлялося, що в Клінічному центрі інфекційних хвороб проводять безкоштовне обстеження на IgM до вірусного гепатиту А. Для цього необхідно мати електронне направлення від сімейного лікаря. Також можна звернутися, якщо є підозра на захворювання. Експерти зазначають, що найчастіше симптоми в пацієнтів такі:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.