«США припиняють постачати нам ракети для ППО. Це примус до поступової капітуляції. Коли по містам почнуть летіти сотні балістичних ракет і тисячі дронів. І коли все це буде неможливо збивати - нам доведеться сідати за стіл переговорів.»
Це справжній синтез поколінь, у якому два різні музичні світи обʼєдналися в одній пісні, поєднавши досвід і новаторство, традиції й експерименти. Ця пісня про розкіш кохання, яка розвіюється, про любов, яка щезає, залишаючи після себе лиш "Шик і дим".
У працівників на дистанційці до 2100 року будуть темні очі та пазурі
Команда дослідників з Англії показала, який через 80 років вигляд матиме працівник дистанційної роботи. На думку експертів, у людей, які працюють з дому, до 2100 року будуть темні опухлі очі та пальці на руках, що нагадують пазурі.
Як розповіли дослідники, створити прототип віддальника майбутнього їх спонукало інше дослідження, здійснене Університетом Лідса. У ньому йшлося, що третина британців, які працюють з дому, не мають спеціального робочого місця в квартирі.
«Ми використали наукові дослідження та працювали з експертами в галузі охорони здоров'я, щоб показати, як може виглядати віддалений працівник майбутнього», - розповіли автори ідеї.
Прототип, що вийшов, отримав ім'я Ганна. Фахівці змоделювали їй згорблену спину і підняті плечі — таким чином на ній позначилася робота з ліжка. Крім того, у зразка опухлі та червоні очі через постійний зоровий контакт з монітором.
Пальці на руках віддальника майбутнього, на думку експертів, не будуть розгинатися до кінця і почнуть нагадувати пазурі, як показано на прикладі Анни. Ця деформація обґрунтована формою комп'ютерної миші, якою користується людина під час роботи.
Крім того, Ганна стала жертвою зайвої ваги та слабкого імунітету через нестачу свіжого повітря, а також занепокоєння та депресії. Ґрунтуючись на отриманих висновках, експерти в галузі охорони здоров'я закликають працівників на віддаленні вживати заходів, щоб залишатися здоровими.
"Потрібно робити регулярні перерви, щоб розім'ятися і рухатися, щоб уникнути болю в спині та шиї", - радить доктор Браян Кларк.
Ще з часів епідемії Covid-19 в Україні прижилися дистанційна робота та навчання. Після того, як активна фаза поширення захворювання завершилася, віддалений формат роботи все одно залишився, тому що це в багатьох аспектах зручно. Кому насправді дозволено працювати дистанційно в Україні, розповіли на сайті Держпраці.
Яка робота може бути виконана дистанційно
Наразі законодавство не визначає переліку робіт, що можуть виконуватися дистанційно. Таким чином роботодавець самостійно вирішує, чи може робота виконуватися поза межами підприємства.
Проте очевидно, що якщо це продаж товарів у магазині або виробництво на заводі, працівники можуть працювати лише на території підприємства. Тобто та робота, яка потребує присутність людини на робочому місці, не може бути виконана дистанційно. Проте інші види завдань дозволяють роботодавцю перевести співробітників на дистанційний формат роботи.
За яких умов ви можете вийти на "дистанційку"
Крім вище перерахованих умов дистанційної роботи, можуть бути й інші обставини для цього. Закон дозволяє перевести:
Нагадаємо, Кабмін прийняв ухвалу, яка забороняє працівникам держпідприємств працювати дистанційно за межами України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.