Українцям сподобалось одружуватись дистанційно: скільки шлюбів уклали за війну

При цьому 1 700 шлюбних угод зареєстровано без особистої присутності одного з наречених

Українці масово одружуються під час війни
Українці масово одружуються під час війни

Українці активно користуються новою послугою дистанційного шлюбу, яка серед них прижилась. За даними Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля, вже зареєстровано 3 328 випадків дистанційного шлюбу протягом повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Минулого року Кабінет Міністрів спростив процедуру одруження для військовослужбовців, які захищають Україну на фронті, тому тепер вони можуть укладати шлюб дистанційно.

Згідно з постановою № 213 "Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану", якщо один з наречених є військовослужбовцем, то в період воєнного стану державна реєстрація шлюбу може проводитись без його особистої присутності.

За період з 07.03.2022 по 15.05.2023 відділи державної реєстрації актів цивільного стану України склали 3 328 записів про шлюб згідно з постановою КМУ від 07.03.2022 № 213.

Дистанційний шлюб без особистої присутності одного з наречених уклали 1 700 пар.

1 577 пар уклали шлюб на підставі акту, складеного командиром (керівником) військовослужбовця.

Також, 51 пара уклала шлюб на підставі акту, складеного керівником закладу охорони здоров'я.

Особливо виділяються такі регіони: м. Київ з 435 записами, Дніпропетровська область з 325 записами, Одеська область з 244 записами, Львівська область з 213 записами, Полтавська область з 187 записами, а також Черкаська і Вінницька області з 184 записами кожна.

Як можуть одружитися військові? 

Згідно з постановою Кабміну № 213, українці можуть одружитися за заявою командира на передовій. Це можливо також і за допомогою відеозв'язку, і навіть без присутності одного чи обох молодят. Командир складає акт з усією інформацією про нове подружжя, а потім передає документ до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАГС). Після цього представники РАГСу зареєструють свідоцтво про шлюб та внесуть цю інформацію до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Ці правила діють у період воєнного стану. Такою можливістю може скористатися будь-яка пара, де хоча б один з  наречених є військовослужбовцем будь-якого утвореного відповідно до законів України військового формування. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що "Дія" прийняла заяву на реєстрацію шлюбу від одностатевої пари.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube