Ми недооцінили штучний інтелект: ексгендиректор Intel розповів про прорахунки компанії

Intel могла б бути лідером у сфері ШІ, але довго думала

Пет Гелсінгер розповів про прорахунки Intel щодо штучного інтелекту
Пет Гелсінгер розповів про прорахунки Intel щодо штучного інтелекту. Фото: Getty Images, колаж - Інформатор

Intel могла б стати лідером у сфері штучного інтелекту, але зволікання у прийнятті рішень та невірна стратегія коштували їй не лише часу, а й мільярдів доларів. Колишній генеральний директор компанії, Пет Гелсінгер, у недавньому інтерв'ю визнав, що вплив штучного інтелекту був недооцінений керівництвом Intel у критичний момент. Тепер компанії доведеться наздоганяти втрачені можливості.

Як пише wccftech, Intel не змогла досягнути широкого впровадження ШІ. Компанія довго думала над рішеннями і тепер відстає.

"Я недооцінив вплив ШІ", - заявив Гелсінгер, коментуючи відставання Intel в галузі розробки ШІ-прискорювачів і рішень для дата-центрів.

Попри наявність власних чіпів Gaudi, компанія не змогла добитися широкого впровадження ШІ, на відміну від таких гігантів, як NVIDIA і AMD.

Проєкт Falcon Shores, на який Intel покладала великі надії, було скасовано, а нове керівництво зосередилося на запуску Jaguar Shores – потенційного гравця на ринку rack-scale ІІ-систем. Однак конкуренти давно зайняли свої позиції, і Intel тепер залишається лише надолужувати втрачене.

Нова управлінська команда на чолі з Ліп-Бу Таном, схоже, відходить від спірної стратегії IDM 2.0 і робить ставку на сильні сторони Intel – проєктування чіпів, а не дорогі внутрішні виробничі потужності. Зміни в компанії обіцяють бути масштабними, і їх наслідки ми побачимо вже найближчими роками.

Китай просунувся з військовим ШІ, а той вказав, коли помре Путін

Штучний інтелект кардинально змінює підходи до військової розвідки у Китаї. Моделі, які ще кілька років тому здавалися фантастикою, вже сьогодні обробляють гігантські обсяги аналітичної інформації з відкритих джерел, розшифровують перехоплення, аналізують супутникові знімки та навіть прогнозують дії ворога. Усе це — в рамках нового технологічного курсу Пекіна.

Тим часом журналісти видання "Телеграф" звернулися до штучного інтелекту Grok із запитанням про ймовірну тривалість життя російського правителя Володимира Путіна. У своїй відповіді Grok проаналізував відкриті джерела, зокрема біографічні дані родини політика. ШІ припустив, що Путін може прожити до 2037 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube