Подальша доля законопроєкту про пакет підтримки союзників на 95 мільярдів доларів залежить від рішення групи проукраїнських республіканців
Демократи намагаються завадити спробам спікера палати представників Майка Джонсона заблокувати законопроєкт про пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, який прийняв Сенат. Напередодні він заявив, що республіканці напишуть власний, який враховуватиме зміни міграційного законодавства. Це затягування процесу, оскільки раніше Джонсон виступив проти сенатської угоди щодо міграційної політики, над яким двопартійна робоча група працювала кілька місяців, а суворіший документ не має шансів у верхній палаті Конгресу через опір демократів.
Як пише Politico, Джонсон стикається з потужним тиском трампістів, які вимагають виступити проти будь-якого фінансування України. MAGA погрожують змістити його з посади спікера, якщо він поставить законопроєкт сенату на обговорення.
«Тим часом демократи сподіваються, що «зможуть загнати Джонсона в кут», просуваючи процедурний маневр, відомий як «Петиція про звільнення», що дасть їм змогу провести голосування щодо законопроєкту, ухваленого Сенатом», — пише видання.
Йдеться про можливість обійти процедуру розгляду питання в регламентному комітеті. Водночас це погана новина для спікера Джонсона, оскільки завдасть потужного удару по його впливу. Буде непросто, оскільки потрібно, аби більшість членів Палати представників підписали угоду. Це означає, що до голосів конгресменів-демократів, частина яких вимагає поставити додаткові умови Ізраїлю, потрібно долучити проукраїнських республіканців.
У вівторок, 13 лютого, сенат США ухвалив пакет допомоги для України Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів. Це стало можливим після вилучення з законопроєкту положень про антиміграційну політику. Проти фінансування України виступає фаворит Республіканської партії Дональд Трамп. Спікер Джонсон спершу натякав, що не буде заважати ініціативі, але пізніше дав зрозуміти, що не винесе на законопроєкт на розгляд палати представників. Європейські союзники не можуть замінити Сполучені Штати у питанні військової допомоги через брак виробничих потужностей. ЗСУ вже відчуває нестачу боєприпасів та обладнання.
У країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.