Пакет допомоги передбачає 61 млрд доларів для України
Президент США Джо Байден відреагував на ухвалення Сенатом законопроєкту, який передбачає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню. Тепер він закликав Палату представників терміново схвалити документ. Цей пакет допомоги передбачає 61 млрд доларів для України.
Американський президент зазначив, що цей законопроєкт має вирішальне значення для національної безпеки США. Документ дасть змогу продовжувати роботу з відстоювання свободи України та надасть Ізраїлю все необхідне для захисту від бойовиків ХАМАС. Заяву Байдена було опубліковано на сайті Білого дому.
За його словами, США більше не можуть собі дозволити чекати, оскільки ціна бездіяльності зростає з кожним днем, особливо в Україні.
"Ми не можемо дозволити собі більше чекати. Ціна бездіяльності зростає з кожним днем, особливо в Україні. Уже зараз ми бачимо повідомлення про те, що в українських військ закінчуються боєприпаси на лінії фронту, в той час як російські війська продовжують наступати, а путін продовжує мріяти про підкорення українського народу", - йдеться в заяві Байдена, оприлюдненій Білим домом.
Пакет допомоги передбачає 61 млрд доларів для України, 14 млрд доларів для Ізраїлю та 4,83 млрд доларів на підтримку партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Тайваню. Також пакет включає 9,15 млрд доларів на гуманітарну допомогу в зонах конфліктів по всьому світу, включно з Україною. Тепер законопроєкт має бути схвалений у нижній палаті Конгресу - Палаті представників.
Нагадаємо, що Сенат США у вівторок, 13 лютого, остаточно підтримав законопроєкт про міжнародну допомогу, який передбачає понад 60 млрд доларів Україні. Наразі законопроєкт відправляється до Палати представників. Проте її спікер Майк Джонсон раніше розкритикував документ та дав зрозуміти, що не винесе його на голосування. Тепер головне питання, чи поставлять законопроєкт на розгляд у палаті Представників.
Напередодні Джо Байден у своєму зверненні до американського Конгресу закликав якнайшвидше підтримати законопроєкт про підтримку України і відправити його йому на підпис. Американський лідер наголосив, що в разі, якщо Конгрес не підтримає законопроєкт, усі виборці в США знатимуть, що саме в той момент, коли влада збиралася убезпечити кордон і профінансувати підтримку України, Дональд Трамп і республіканці сказали "ні".
Дискусії навколо мільярдного пакета допомоги для України тривають ще з минулого року. Сенат США проголосував за припинення дебатів щодо законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю. Це дало змогу винести законопроєкт на голосування 13 лютого, документ набрав необхідну кількість голосів.
"Недовідставка" Валерія Залужного, обмеження прав чоловіків у новій версії законопроєкту про мобілізацію та сексистський скандал з "хабалкою" від блогерів - усі важливі події тижня у відеоогляді від Інформатора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.