Допомагав ухилитись мобілізації, а отримав штраф і зобов'язання на 100 тисяч для ЗСУ: суд покарав чоловіка за оборудку

Обвинувачений обіцяв влаштували непридатність до служби для своїх клієнті

Мобілізація і суд
Суд присудив чоловікові штраф та зобов'язання на 100 тисяч за допомогу в ухиленні від мобілізації

У Миколаєві Центральний районний суд покарав чоловіка, який допомагав охочим уникнути мобілізації. Суд присудив обвинуваченому добрячий штраф та зобов'язав його перерахувати на потреби ЗСУ 100 тисяч гривень. 

Детальніше про справу пише "Судово-юридична газета". У матеріалі зазначається, що 24-річний місцевий ділок вирішив збагатитися на довідках про непридатність від ВЛК. Він пообіцяв іншому 28-річному чоловікові вплинути на членів ТЦК та СП і військово-лікарської комісії (ВЛК). За легендою, 28-річного громадянина Н. мали б визнати непридатним до служби у рядах ЗСУ. За такі послуги обвинувачений просив $12 тисяч. 

Для реалізації своєї оборудки обвинувачений настояв на передачі його адвокатові частини суми, розміром $8 тисяч. 28-річний громадянин Н передав гроші адвокатові, який не знав про наміри обвинуваченого. 

Згодом оборудку викрили, а обвинувачений погодився співпрацювати з прокуратурою. Він повністю визнав свою провину і не заперечував обставини, за який було вчинено кримінальний злочин. Враховуючи каяття, сторони узгодили покарання, що передбачає штраф у розмірі 310 тисяч гривень. 

Після набуття чинності вироку, угодою також було передбачено, що обвинувачений сплатить витрати на експерта та перерахує на потреби ЗСУ 100 тисяч гривень. Суд врахував всі обстави, зокрема добровільну співпрацю з прокурором, зміст укладеної угоди визнав таким, що відповідає чинному законодавству України. 

Обвинуваченого суд визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального Кодексу України. Судді призначили узгоджене сторонами покарання, що передбачає штраф у 310 тисяч гривень.

Тонкощі мобілізації в Україні

В Україні триває мобілізація, а протягом травня-червня 2024 року до лав ЗСУ призвали більше чоловіків, ніж це було зроблено протягом останнього пів року. Слід зазначити, що тих чоловіків, котрі подали заяву на відстрочку від мобілізації й перебувають в очікуванні на відповідь, відправляти на ВЛК чи мобілізовувати не мають права. Утім також слід пам'ятати, що відповідь за заявкою на відстрочку можуть надати протягом семи днів з моменту звернення, також цей термін ще можуть у деяких випадках продовжити. 

Гіршою є ситуація для українців, які проживають за кордоном тривалий час і не стояли на військовому обліку. Громадяни, які вирішили повернутися додому для оновлення своїх військово-облікових даних, опинилися у пастці, оскільки, відповідно до закону про воєнний стан, виїхати за межі України вони вже не можуть. Член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що цю проблему невдовзі планують розв'язати. Відповідні правки обіцяють ухвалити вже незабаром. 

Також після завершення 60 днів, відведених на оновлення військово-облікових даних, українці почнуть отримувати повістки поштою. Листи розсилатимуть з 16 липня. Якщо рекомендований лист вручений під підпис, або зафіксовано під підпис відмову отримувати лист - повістка вважатиметься врученою. Якщо ж повістка повертається за фактом того, що лист не забрали - запускається механізм адміністративного правопорушення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube