“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Відеоробота з елементами танцювального батлу, де співачка зібрала талановитих хореографинь, які вдало вплели музичні сенси у танець. А також, кожна з дівчат “закохалась” у головного героя кліпу, який бачив сенс лише у єдиній.
Штраф не звільняє від виконання військового обов'язку
Військовозобов'язаним громадянам, які налаштовані на постійну сплату штрафу по неявці за повісткою, не вдасться уникнути мобілізації. Сплата штрафу не скасовує військового обов'язку у період мобілізації в Україні. Відтак, слідом за адміністративним штрафом цілком може наступити й кримінальна відповідальність за злісне ухилення від військової служби.
Про те, що сплата штрафу не звільняє від військового обов'язку, повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін для видання “Фокус”. Він наголосив, що штрафними санкціями не відкупишся від мобілізації чи військових обов'язків.
“Сплата штрафу — це ж не спосіб відкупитися від своїх обов’язків”, — пояснив Істомін.
Речник Полтавського ТЦК та СП нагадав, що перша неявка за повісткою передбачає штраф в одному розмірі, а якщо військовозобов'язаний не з'являється за повісткою, врученою повторно - це інший штраф та інша санкція відповідальності. Якщо ж громадян свідомо порушує мобілізаційне законодавство, ухиляючись від мобілізації, - він може цілком загриміти у в'язницю.
“Адміністративне покарання не звільняє від виконання військового обов'язку. Тобто громадянин може заплатити штраф і бути призваним на службу за мобілізацією, тобто він все одно повинен виконати свій обов’язок”, — додав речник ТЦК.
Представники ТЦК та СП можуть звертатися до суду з вимогою блокувати рахунки військовозобов'язаних, які порушують мобілізаційне законодавство, не з'являючись на виклики до військкомату. Такі обмеження можливі лише за відповідним рішенням суду. Аналогічно ТЦК та СП через суд може обмежити право виїзду з України чи право керування транспортним засобом.
Також нещодавно Оболонський суд Києва вперше за війну повною мірою покарав ухилянта з Донеччини. Чоловік відмовлявся служити в армії, пояснюючи це тим, що має хворих родичів на Донеччині й мусить їм допомогти. Суд не взяв до уваги ні каяття ухилянта, ні його пояснення і покарав чоловіка ув'язненням, терміном на 5 років.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на Закарпатті 42-річного чоловіка, який приїхав на відпочинок з родиною, мобілізували на очах у дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.