Після 16 липня повістки почнуть надсилати поштою: у Міноборони пояснили, за яких умов їх вважатимуть врученими

Читать на русском

По завершенні терміну у 60 днів на уточнення військово-облікових даних у ТЦК надсилатимуть повістки військовозобов'язаним поштою

Читать на русском
повістка, поштова скринька
Цифровізація - це добре, але є старий і добре перевірений дідівський спосіб вручення повістки - пошта не підведе

По завершенні терміну у 60 днів на уточнення військово-облікових даних у ТЦК надсилатимуть повістки військовозобов'язаним поштою

У Міністерстві оборони України розповіли, що буде після того, як завершиться встановлений законом термін у 60 днів на уточнення військово-облікових даних. Повістки надходитимуть рекомендованим листом. Якщо вони не знайдуть свого адресата - автоматично запустять механізм адміністративного правопорушення. 

У п'ятницю, 14 червня, речник Міноборони Дмитро Лазуткін нагадав в ефірі "1+1", що термін оновлення даних завершується 16 липня 2024 року. Продовжувати його Верховна Рада України наразі не має наміру. До справи залучать пошту

"Поштою рекомендованим листом дійсно будуть надсилатися повістки після 16 липня. Наразі повістка вважається врученою, якщо людина підписалася особисто – тоді так. Далі будуть зміни. Приходить рекомендований лист, людина або під підпис отримує, або відмовляється знову ж таки під підпис, або вона повертається і таким чином знову ж таки вважається, що вона була доправлена. Якщо людини не було фізично на місці й повертається, то тоді запускається механізм адміністративного правопорушення", – сказав він. 

За словами Лазуткіна, повістка, яку запхають у двері, не вважатиметься законно врученою. На ній потрібно поставити підпис про отримання, інакше цей документ не матиме юридичної сили.

Тонкощі мобілізації

Днями Кабінет міністрів України скасував проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) для двох категорій військовозобов'язаних. Мова йде про тих, хто ще не досяг віку 25 років, і тих, хто має бронювання від мобілізації. 

Також Інформатор писав, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядає ідею відібрати у ТЦК та СП деякі функції. Їх планується передати до цивільних органів. Причина в тому, що останнім часом ТЦК стали концентраторами скандальних ситуацій.

Нагадаємо, застосунок Резерв+ працює з певними обмеженнями, а саму ідею цифровізації мобілізації в Україні вдалося втілити не до кінця. Зокрема, Резерв+ не підтягує деякі персональні, які підтверджують право на відстрочку від служби. Це стосується понад мільйона українських чоловіків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.