В'язка, тягуча кров здатна утворювати тромби, які несуть небезпеку життю людини
Тема про розрідження крові в останній час стала не тільки модною в блогерському середовищі, але й залишається дуже актуальною для тих, хто слідкує за своїм здоров'ям. І це не дивно, адже густа кров може спровокувати смертельно небезпечні хвороби, як от тромбоз, інфаркт та інсульт. Тобто в'язка, тягуча кров здатна утворювати тромби, які несуть небезпеку життю людини. Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, як розрідити власну кров - безпечно.
Кров, за його словами, це рідка з'єднувальна тканина, яка постійно рухається судинами завдяки серцевим сокроченням. Вона складається з рідкої плазми та функціональних клітин, що плавають у ній - еритроцити, лейкоцити, тромбоцити. Плинність крові тим менша, чим зустіша вона та чим вужчі судини. Ось чому так важливо, щоб кров була рідшою.
Зрозуміло, що щойно кров стає густішою, її мікроциркуляція в найменших судинах порушується. Це відбувається завжди, коли організм отримує рідини менше, ніж втрачає. Це може статися через:
"В цій ситуації відновлення рідини в організмі, тобто відновлення плинності крові - найголовніший елемент лікування! Для того, щоб кров була рідкою, треба додати рідини, ліки тут не допоможуть", - переконаний лікар.
Густа кров не здатна віддавати частину рідини, а отже, наприклад, сприяти виведенню поту з тіла. Тому на пацієнтів можуть не діяти жарознижувальні препарати, каже лікар Комаровський. Саме тому, за його словами, людям зі зневодненням - наприклад, при отруєннях - одразу ставлять крапельницю. Адже це найбезпечніший і найгуманніший спосіб відновити плинність крові.
В загальному аналізі крові при цьому співвідношення еритроцитів і лейкоцитів до рідкої плами буде вищим. Тож, варто вдосталь пити - і дорослим, і дітям. Саме тому педіатри і терапевти часто радять травні відвари, укропну воду тощо. І справа тут не в чудодійних властивостях тих чи інших рослин, а в додатковій кількості рідини, переконаний лікар Комаровський.
Що стосується спортсменів, лікар попередив, що в їхньому випадку безпечно практикувати так звану сушку тіла, яка має під собою певну систему харчування та вправ, а не буквально - дефіцит рідини.
Лікар Комаровський вкотре наголосив, що жодні ліки, включно з аспірином, не розріджують кров буквально. Мова тут про інше.
Кров здатна до тромбоутворення, аби при травмі судин організм не втрачав її всю. Проте інколи тромби утворюються без потреби, і вбивають сотні мільйонів людей - у всьому світі щорічно. Ліки ж, про які згадувалось вище, протидіють утворенню тромбів.
"Якщо кров густа - утворюється більше тромбів. У зворотньому напрямку це не працює. Якщо тромбів менше, кров від цього не стає рідкою", - наголосив медик.