Такий підхід призвів до середньої втрати ваги на 7,6% протягом року
Коли справа доходить до дієти для схуднення, варіантів може бути надзвичайно багато. При цьому нове дослідження показує, що простий підхід може мати більший вплив, ніж постійний підрахунок калорій. Ця стратегія отримала назву - програма періодичного голодування 4:3, повідомляє ScienceAlert.
Графік періодичного голодування 4:3 передбачає обмеження калорій протягом трьох днів на тиждень і нормальне харчування протягом решти чотирьох днів. Тобто, простіше кажучи, на дієті ви - три дні, а протягом інших чотирьох - їсте, все що хочете.
Тут, до речі, цікавий момент полягає в тому, що зазвичай люди, які перебувають на дієті три дні, харчуються здоровіше й у чотири інші дні, кажуть спостережливі медики.
Американські дослідники виявили, що такий підхід призвів до середньої втрати ваги на 7,6% протягом року, у порівнянні лише з 5% при традиційній щоденній дієті з обмеженням калорій.
Це не велика різниця, але вона каже про те, що принаймні для деяких людей зміна дієтичних обмежень може бути більш ефективною - і легшою для дотримання - ніж щоденне обмеження калорій.
Команда ввела 165 учасників із надмірною вагою або ожирінням віком від 18 до 60 років на дієту з періодичним голодуванням або щоденним обмеженням калорій 4:3 протягом року, а також рекомендувала їм спорт.
Першій групі за програмою 4:3 сказали застосувати 80% обмеження споживання калорій протягом трьох днів із семи, без обмежень протягом інших чотирьох днів. Іншій групі сказали зменшувати щоденне споживання калорій на 34% щодня.
Втрата ваги була різною в обох групах, але перша група втратила до 7,7 кг порівняно з 4,8 кг у другій групі. Невеликі покращення таких показників здоров’я, як артеріальний тиск, спостерігалися в обох групах.
"Це дієтична стратегія, яка є альтернативою, заснованою на доказах, особливо для людей, які пробували щоденну дієту з підрахунком калорій і виявили, що це важко", - кажуть дослідники.
Можливо, в інші чотри дні, коли можна було харчуватись вільно, учасники також дотримувались дієтичних порад. І це також свідчить на користь стратегії 4:3, адже програми зниження ваги ефективніші, якщо їх легше дотримуватися.
Зараз вчені прагнуть удосконалити ефективну харчову стратегію з тим, аби рекомендувати її впровадження в клініках тощо. Адже ожиріння станом на сьогодні є проблемою в усьому світі - через високий відсоток вживання фастфуду й ультраобробленої їжі.