Чоловік випивав майже 23 літри незбираного молока щодня, щоб втамувати спрагу
Чоловік в Нідерландах потрапив у відділення швидкої допомоги після того, як два дні пив по майже 23 л молока. Це сталося після того, як він не міг вгамувати власну спрагу. Це призвело до проблем зі здоров'ям, і 54-річного пацієнта ушпиталили до реанімації, повідомляє LiveScience.
Пацієнт звернувся до відділення невідкладної допомоги після того, як протягом восьми днів відчував задишку, а також надмірне потовиділення, сечовипускання й спрагу. Його живіт був дуже роздутий. За два дні до госпіталізації до відділення невідкладної допомоги чоловік відвідав свого звичайного лікаря, який виявив, що у пацієнта підвищений рівень цукру в крові в діапазоні, що вказує на діабет.
Лікар призначив метформін, препарат для зниження цукру в крові. Однак симптоми пацієнта не покращилися, а утруднене дихання та дискомфорт у животі погіршилися. Пізніше, у відділенні швидкої допомоги, чоловік розповів, що протягом останніх двох днів він випивав майже 23 літри незбираного молока щодня, щоб втамувати спрагу.
Коли лікарі швидкої допомоги взяли зразки крові, вони помітили, що кров чоловіка була блідішою, ніж зазвичай, і здавалася "молочною". Його рівень цукру в крові був надзвичайно високим – 1350 міліграмів на децилітр.
Нормальний рівень глюкози зазвичай становить від 70 до 99 міліграмів на децилітр. Його тригліцериди – тип жиру в крові – також були різко підвищені – 16 713 міліграмів на децилітр. При цьому нормальні значення тригліцеридів зазвичай не перевищують 175 міліграмів на децилітр.
Лікарі прийшли до висновку, що, вживаючи надмірну кількість знежиреного молока, пацієнт наситив свою кровоносну систему жирами та цукром і різко підвищив рівень тригліцеридів, що, у свою чергу, посилило біль у кишечнику та вплинуло на його дихання.
Надзвичайно високий рівень тригліцеридів може призвести до синдрому хіломікронемії, стану, пов’язаного з проблемами дихання та болем у животі. Синдром також може викликати втрату пам'яті, панкреатит – запалення підшлункової залози – і зміну кольору сітківки.
Оскільки рівень глюкози у чоловіка був дуже високим, його госпіталізували у відділення інтенсивної терапії та ввели фізіологічний розчин та інсулін – гормон, відповідальний за транспортування цукру в клітини. Його аномально підвищений рівень тригліцеридів створив для нього ризик гострого панкреатиту, тому лікарі почали плазмообмін, щоб видалити зайвий жир.
Вони провели два обміни плазми протягом наступних двох днів, що знизило рівень тригліцеридів пацієнта до прийнятного рівня. Чоловік продовжував отримувати інсулін і метформін, а також статини для профілактики хвороб серця через зниження рівня холестерину.
Лікарі запропонували пацієнту змінити спосіб життя, щоб контролювати споживання цукру. Під час повторного огляду через шість тижнів рівень тригліцеридів у чоловіка все ще був трохи підвищений – 245 міліграмів на децилітр – але в іншому стан здоров’я у нього був добрий.
Молоко багате кальцієм, білком, магнієм і вітамінами A і D, і помірні порції вважаються корисними, за винятком людей з непереносимістю лактози. Тим не менш, рекомендують не більше 0,7 літра молочних продуктів на день для дорослих. Та деякі дієтологи стверджують, що навіть ця кількість занадто велика.
Але лікарі швидкої допомоги підрахували, що, виходячи з поживної цінності незбираного молока, їхній пацієнт, ймовірно, спожив 1980 грамів цукру та 1496 грамів жиру протягом свого дводенного молочного запою.
Рекомендована добова норма цукру для дорослих чоловіків становить 36 грамів, а добове споживання насичених жирів, як ті, що містяться в незбираному молоці, має бути обмежено менш ніж 22 грами. Тож, лікарі написали, що підвищення рівня тригліцеридів у пацієнта після їжі є одним із найвищих, про які коли-небудь повідомлялося.