Селена народилась в Молдові, потім мешкала в Донецькій області і до 28 років не отримувала документів
Українка з Донецької області оформила свій перший паспорт у 28 років. Жінка переїхала до Черкаської області після початку повномасштабної війни з двома дітьми, і ще не мала документів. Тепер їй довелося для отримання паспорта проходити тест ДНК. Про це 9 лютого розповіли в Державній міграційній службі.
Зазначається, що Сєлєна звернулася до фахівців Черкаського відділу Центрально-південного міжрегіонального управління ДМС. Спеціалісти перевірили належність особи до громадянства України та провели процедуру встановлення особи. Виявилося, що заявниця народилася в Молдові. Потім разом із матір'ю (громадянкою Молдови) вона проживала в Донецькій області, проте за оформленням паспорта Сєлєна у 16 років не зверталася і проживала без документів.
Батько жінки є громадянином України, однак офіційно це ніде не було засвідчено. Тому для становлення батьківства та підтвердження громадянства Сєлєни було проведено судову молекулярно-генетичну експертизу на батьківство (ДНК). Процедуру встановлення особи Сєлєни міграційники провели у режимі відеоконференцзв’язку: батько жінки наразі служить у ЗСУ і знаходиться поза Черкаською областю.
"У найближчих планах жінки, яка у 28 років отримала перший паспорт, впорядкування документів своїм дітям та налагодження життя. Каже, що з ID-карткою для цього є більше можливостей", - розповіли в ДМСУ.
Українці, які вимушено виїхали за кордон через активні бойові дії та втратили можливість отримати вже виготовлені документи в підрозділах ДМС і в центрах обслуговування громадян "Паспортний сервіс", матимуть можливість отримати ці документи за кордоном. Про це розповіли у Державній міграційній службі.
"Наразі врегульовано питання, яким чином громадяни, що оформили закордонні чи паспорти у вигляді ID-картки в одному регіоні, мали можливість отримати готові документи безпосередньо за місцем фактичного перебування в іншому регіоні України або за кордоном", - зазначили в ДМСУ.
Для отримання паспорта, потрібно звернутися до закордонної дипломатичної установи України з заявою про отримання у країні перебування закордонного паспорта або внутрішнього паспорта у вигляді ID-карти.
Після місячної перерви Росія знову завдала удару по Києву. У нашому опитуванні ми спілкуємося з киянами, щоб дізнатися, як пройшла їх ніч і що вони думають про цю ракетну атаку. Чи може це бути пов'язане з певними подіями або рішеннями? Думки киян та гостей столиці розділені та ми збираємо їх усі, щоб розібратися у ситуації. Дивіться відео, щоб дізнатися більше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.