RU
Головна
Україна
15:23, 23 Червня
Информатор UA

Интро

В Україні перевіряють декларації народних депутатів через незаконне збагачення. Понад 5 000 кримінальних проваджень були закриті. Про це в інтерв'ю Цензор.нет розповів глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, передає Інформатор . "Понад 5 000 кримінальних проваджень фактично були закриті, кожну справу НАБУ закрило. Кожну шосту, здається, ВАКС. Вироки були скасовані. Серед них директор Львівського бронетанкового заводу, народний депутат попереднього скликання Геннадій Бобов. Щодо незаконного збагачення. Я б згадав також конфіскацію необґрунтованих активів. Ми підходили саме до фіксування таких фактів минулого року. Не встигли закінчити перевірки", - пояснив Новіков. За його словами, у цьому році одні такі матеріали є. Це матеріали по Іллі Ківі про конфіскацію на користь держави коштів, отриманих з об'єктів, яких не було у нього взагалі у власності. "Ще Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила позов до депутата Михайла Волинця. Ми не маємо відношення до цього позову. Наразі проводимо повну перевірку декларації цього народного депутата. Думаю, у найближчі місяці будемо ще мати конкретні приклади встановлення фактів незаконного збагачення і недекларування статків вищими чиновниками. Впевнений, що будуть і позови, але це компетенція антикорупційної прокуратури", - пояснив Новіков. Він уточнив, що абсолютно без всякої дискреції є чіткий у публічному доступі список, тих хто підлягає перевірці. "Це президент, прем'єр-міністр, міністри, заступники міністрів, судді Верховного Суду, Конституційного Суду, народні депутати. Першими перевіряємо тих, хто подав декларацію останнім. Ніякої дискреції. Всі депутати цього року будуть перевірені 100%", - резюмував Новіков. Нагадаємо, спеціалізована прокуратура хоче конфіскувати квартиру у нардепа . Крім того, минулого року 97 слуг народу придбали авто, квартиру або земельну ділянку. Також інформатор розповідав, що суд заарештував майно нардепа,підозрюваного в ухиленні від сплати 97 млн гривень податків. Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

Директор бронетанкового та нардепи: кого в Україні перевіряють через незаконне збагачення

Читать на русском
Директор бронетанкового та нардепи: кого в Україні перевіряють через незаконне збагачення

Уже провели 769 перевірок

В Україні перевіряють декларації народних депутатів через незаконне збагачення. Понад 5 000 кримінальних проваджень були закриті.

Про це в інтерв'ю Цензор.нет розповів глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков, передає Інформатор

"Понад 5 000 кримінальних проваджень фактично були закриті, кожну справу НАБУ закрило. Кожну шосту, здається, ВАКС. Вироки були скасовані. Серед них директор Львівського бронетанкового заводу, народний депутат попереднього скликання Геннадій Бобов. Щодо незаконного збагачення. Я б згадав також конфіскацію необґрунтованих активів. Ми підходили саме до фіксування таких фактів  минулого року. Не встигли закінчити перевірки", - пояснив Новіков.

За його словами, у цьому році одні такі матеріали є. Це матеріали по Іллі Ківі про конфіскацію на користь держави коштів, отриманих з об'єктів, яких не було у нього взагалі у власності.

"Ще Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявила позов до депутата Михайла Волинця. Ми не маємо відношення до цього позову. Наразі проводимо повну перевірку декларації цього народного депутата. Думаю, у найближчі місяці будемо ще мати конкретні приклади встановлення фактів незаконного збагачення і недекларування статків вищими чиновниками. Впевнений, що будуть і позови, але це компетенція антикорупційної прокуратури", - пояснив Новіков.

Він уточнив, що абсолютно без всякої дискреції є чіткий у публічному доступі список, тих хто підлягає перевірці.

"Це президент, прем'єр-міністр, міністри, заступники міністрів, судді Верховного Суду, Конституційного Суду, народні депутати. Першими перевіряємо тих, хто подав декларацію останнім. Ніякої дискреції. Всі депутати цього року будуть перевірені 100%", - резюмував Новіков.

Нагадаємо, спеціалізована прокуратура хоче конфіскувати квартиру у нардепа . Крім того, минулого року 97 «слуг народу» придбали авто, квартиру або земельну ділянку.

Також інформатор розповідав, що суд заарештував майно нардепа,підозрюваного в ухиленні від сплати 97 млн гривень податків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.