Дешеві та смертоносні: ЗСУ почали використовувати "гарячі" боєприпаси для ударів дронами (відео)

Термітні снаряди та безпілотники просто створені один для одного

горить російський бтр, горить будинок, дрон з боєприпасом, руки бійця все безпілотник
Українські БПЛА з термітніми снарядами чудово палять окупантів

На фронті в Україні починає заявляти про себе новий тип зброї. ЗСУ почали активно використовувати "гарячі" боєприпаси: термітні снаряди на безпілотниках, які створюють температуру 2200-3000 градусів і здатні розплавити навіть броню. Зазначається, що боєприпаси, що добре підходять для унікальних можливостей невеликих дронів.

За даними видання Forbes, військові почали використовувати терміт, який здатний пропалити метал. Терміт горить тому, що кисень, який міститься в іржі, сильніше притягається до алюмінію, ніж до заліза, тому йому не потрібен кисень ззовні, і він буде горіти під водою.

"Досягаючи температури близько 4 000F, термітна реакція має тенденцію розплавляти все, до чого торкаються", - зазначають у Forbes.

Є нюанс у тому, що на відміну від інших типів зброї, терміт повинен перебувати дуже близько до цілі. Невеликий дрон чудово підходить для доставлення таких гранат до цілі, пише видання. Використання безпілотників і терміта - потужна комбінація, оскільки точне доставлення дрона може спрямувати терміт саме туди, де він матиме найбільший ефект. Навіть невелика кількість речовини може спричинити велику пожежу.

"Терміт не такий ефективний проти броні, як боєголовки з кумулятивними зарядами, і не такий корисний для протипіхотного застосування, як осколкові, і не має такої потужної вибухової сили, як термобаричні конструкції. Але він дуже корисний для точних атак по легкозаймистих цілях", - йдеться в повідомленні.

У виданні зазначають, що терміт, ймовірно, буде використовуватися все частіше. Металеві клітки, які росіяни почали встановлювати навколо об'єктів інфраструктури, навряд чи зможуть зупинити українців.

Forbes використовує як демонстрацію кілька відео, знятих українськими бійцями. На кадрах після застосування БПЛА з термітними зарядами горять російська техніка та місце базування окупантів (у цьому випадку будинок, у якому розмістилися загарбники та який повністю згорів після атаки термітним боєприпасом через дах). oembed: https://t.me/informator_live/2887

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2887

 Скільки коштує термітний снаряд?

Термітні боєприпаси надзвичайно ефективні проти техніки, недорогі та прості у виготовленні. Після їхнього застосування окупанти вже не можуть відремонтувати свої бойові машини. Приклади їхнього застосування український військовий портал "Мілітарний" демонстрував ще у лютому 2024 року.

Термітні боєприпаси для скидання з дронів часто роблять у прямокутному корпусі для запобігання скоченню при падінні. Боєприпас з 500 г запальної суміші, корпусу з алюмінію та платнею ініціації (усе разом - 700 г) коштує приблизно 450 гривень, компоненти доступні, а технологія виготовлення проста.

Термітні суміші горять без доступу повітря та застосовуються в запальних мінах, бомбах, снарядах та шашках. Завдяки своїй дії термітні боєприпаси є надзвичайно ефективними, якщо детонують усередині техніки. Вони ефективні не лише проти техніки ворога, а й проти бліндажів, пунктів спостереження та складів. Окрім термітних бомб, оператори дронів використовують українські термобаричні гранати РГТ-27, які ефективні проти живої сили у будівлях та техніці.

В Україні створили Сили безпілотних систем

6 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем. Він відзначив, що це рішення актуальне, адже дрони довели ефективність у боях на землі, у небі та в морі.

Вже 10 червня в Україні вперше призначили командувача Сил безпілотних систем Збройних сил, нового роду військ, який було створено у лютому 2024 року. Командувачем СБС ЗСУ став 40-річний полковник Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача ЗСУ та професійний військовий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube