Відбір до підрозділу проходитиме у кілька етапів
В Україні з'явилася нова ініціатива - створення жіночого підрозділу, який використовуватиме безпілотні літальні апарати (БПЛА) у співпраці з Силами оборони. Відбір кандидаток відбуватиметься на конкурсній основі. Вміння керувати дронами стане перевагою.
Про новий жіночий підрозділ БПЛА повідомив командир роти ударних дронів "Орден Сантьяго" Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook. Він підкреслив, що ця робота потребує відповідних знань, зокрема у галузі інженерії.
"Це робота з досить складними системами, яка потребує технічної освіченості, уважності, акуратності, базових інженерних знань та творчого тактичного мислення", - пояснив командир.
Відбір до підрозділу буде проходити у кілька етапів:
Знання та досвід у сфері пілотування, експлуатації, ремонту та обслуговування БПЛА або подібних систем стануть великою перевагою при долученні до підрозділу БПЛА. Вітаються також і військові навички (сапер, медик, стрілець), досвід програмування, роботи за технічними спеціальностями (електроніка, радіо тощо). Найголовніше - це готовність до навчання та командної роботи.
Для того щоб приєднатися до підрозділу, необхідно заповнити коротку анкету з резюме за посиланням: https://forms.gle/NYUSsaBPQtFczpbf9.
Командир роти "Орден Сантьяго" позитивно оцінює цю ініціативу. За словами Луценка, те, що з'являються ідеї щодо створення максимально комфортних умов військової служби для всіх категорій добровольців, - це добре.
Він також нагадав, що перший український жіночий підрозділ було створено ще перед Першою світовою війною в лавах Українських січових стрільців. А одним із найвідоміших у світі є Жіночі королівські військово-повітряні сили Великої Британії.
Станом на січень 2024 року в українській армії служить вже 45 587 жінок. Це на 2 108 осіб більше, ніж було у жовтні 2023 року. Про це повідомили на каналі Military Media Center, що координується Міністерством оборони. Варто зазначити, що 13 487 з них мають статус учасника бойових дій.
Раніше Міноборони України сертифікувало перший бронежилет, розроблений спеціально для жінок-військовослужбовиць. Бронежилет українського виробництва компанії "Українська броня" пройшов два етапи випробувань, після чого був доопрацьований з урахуванням будови жіночого тіла.
"Жіночий" варіант має вигнуту назовні бронеплиту для зручності. За іншими параметрами, включаючи вагу (від 10,5 кг), він не відрізняється від загальновійськового бронежилету.
Окрім того, у лютому військовослужбовиці ЗСУ вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, які також розроблені з урахуванням жіночої анатомії. Нова форма має конструктивні елементи, що забезпечують комфорт під час виконання завдань.
Костюми виготовляються у розмірах від 40 до 64, зрості від 146 до 188 см та у двох групах: ІІ та ІІІ. Моделі розроблялись відповідним підрозділом ЗСУ разом з громадськими організаціями та українськими виробниками, а також проходили військово-дослідні випробування в одній з військових частин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.