Міністерство оборони України спільно з Victory Drones запроваджує програму пошуку талановитих операторів безпілотників
Міністерство оборони України запускає рекрутинг операторів безпілотників спільно з проектом Victory Drones. Проект підійде для українців, віком від 18 років навіть без схожого цивільного досвіду, які готові підписати контракт із ЗСУ. Військовий експерт Олександр Мусієнко пояснив, які додаткові можливості рекрутинг операторів БПЛА створює для тих, хто зараз не на фронті але намагається це зробити у найближчий час.
Зауважується, що нова ініціатива від Міністерства оборони України та проекту Victory Drones буде проводитися через Центри рекрутингу української армії. На відміну від попередніх практик, стати оператором може будь-хто з 18 років. Для цього потрібно звернутися в один із центрів рекрутингу, де допоможуть заповнити заявку та забезпечать супровід у всьому процесі. Можливість спробувати свої сили буде надана навіть тим, хто отримав повістку для уточнення даних.
Олексій Бежевець, представник Міноборони з питань рекрутингу, пояснив, що перший етап для майбутніх операторів полягатиме в пройденні онлайн-курсів. При успішному їх завершенні кандидати перейдуть до наступного етапу. Під час наступних етапів кандидати безпосередньо спілкуватимуться з експертами Victory Drones, зобов'язуючись після отримання навчання служити у ЗСУ та займатися своєю професійною діяльністю.
"Людина вчиться керувати БПЛА на полігонах та оформлюється на контракт. В рекрутингових центрах рекрутери доносять цю інформацію, після чого допомагають на всіх етапах кандидату", - додав Бежевець.
Проект Victory Drones планує провести багатоетапне навчання, яке буде доступним як у формі онлайн-курсів, так і офлайн. Це навчання, в середньому, триватиме місяць. Кожен фахівець, який успішно завершить навчання, буде служити у військових частинах згідно зі своєю спеціальністю, зазначив Ігор Борохович, керівник підготовки в Victory Drones.
Керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі Radio NV вважає, що набір операторів безпілотників до ЗСУ - це крок у правильному напрямку, оскільки на сьогоднішній день потреба у таких спеціалістах значно зросла. Такі заходи є важливими для зміцнення обороноздатності країни, адже використання безпілотних систем стає все більш важливим елементом національної безпеки.
"На сьогоднішній день кількість операторів БПЛА зросла. Нам потрібно більше. І є програма рекрутингу, яка дійсно запроваджується. Нам треба зрозуміти, що у нас стоїть завдання набрати людей в існуючі підрозділи, де є потреби в операторах БПЛА, аналітиків, тому що потрібні і оператори, і аналітики – тобто люди, які потім не на ударних дронах проводять розвідку. А цей матеріал потрібно проаналізувати і давати потрібні висновки. І потреби є. Крім того, у планах - сторення сил безпілотних систем – туди також будуть набирати. І я не можу назвати цю цифру, але точно відомо, що з точки зору мобілізації кількість операторів БПЛА порівняно з тими, що були у 2023-му, зараз зросла. Тобто кількість штатних підрозділів і штатних спеціальностей, де є саме оператори БПЛА, розвідники, аналітики, збільшилася. І це свідчить про те, що дрони відіграють все більшу роль. Вони трансформують поле бою і дуже потрібні люди ті, які здатні на них працювати і вміють ними користуватись", - пояснив Мусієнко.
В Україні діють різноманітні центри з рекрутингу до лав Сил Оборони. До уваги читачів пропонуємо добірку актуальних військових вакансій, в яких можна обрати напрям та долучитись до українського війська. Відгукуйтесь на вакансії, які зацікавлять, та рекомендуйте друзям:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.